Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Česko v koronavirové pasti: Itálie ČR zařadila na seznam rizikových zemí

Česko v koronavirové pasti: Itálie ČR zařadila na seznam rizikových zemí
Zdroj: eXtra.cz
koronavirus
Itálie zařadila Česko mezi rizikové země, pro vstup na její území tak bude nutné předložit negativní test na koronavirus starý maximálně 72 hodin. Na Twitteru o tom dnes informovalo české ministerstvo zahraničí. Zároveň upozornilo na to, že ještě není jasné, odkdy začne Itálie předkládání testů vyžadovat.

Podle ministerstva zahraničí je kromě absolvování testu v Česku možné podstoupit i rychlotest po příletu na některé z italských letišť. Doposud Itálie požadovala negativní testy na covid-19 jen pro přijíždějící z Chorvatska, Řecka, Malty, Španělska a některých francouzských regionů.

Negativní test na covid-19 požadují po lidech cestujících z České republiky také další země, například Řecko. Další státy, jako například Švýcarsko či Nizozemsko, vyžadují po příjezdu z Česka povinnou karanténu, a to i pro ty, kdo byli negativně testováni.

Celkový seznam omezení pro turisty z Česka lidé najdou na mapě cestovatele zveřejněné na internetových stránkách ministerstva zahraničí V Česku se od září rychle zvyšuje počet případů nákazy koronavirem. V úterý bylo zaznamenáno rekordních 4457 nových případů.

Počet nově potvrzených případů nemoci covid-19 jenom v Praze v úterý dosáhl rekordních 856. Předchozí nejvyšší denní nárůst ze 17. září byl téměř o stovku případů nižší. Od 1. března, kdy se v Česku objevily první případy nákazy koronavirem, bylo v Praze zaznamenáno celkem 19 633 nakažených.

Aktuálně nemocných je zhruba 9000. Počet úmrtí nakažených vzrostl v úterý o dvě na celkových 178.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy