Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Jana Paurová měla před zmizením tělo plné modřin a jizev: Bil ji do hlavy a znásilnil, říká teta

Jana Paurová měla na těle modřiny.
Zdroj: archiv J. Paurové
+ Dalších 17 fotografií
pátrání obnoveno
Usilovné pátrání po Janě Paurové ze Slavětína na Lounsku pokračuje. Žena beze stopy zmizela před sedmi lety. Po ní zůstal manžel Pavel Paur a čtyři děti. Muž ji podle tvrzení příbuzných několik let fyzicky týral a znásilňoval. K podmínce ho za to odsoudil i soud. Na fotkách je vidět, že na těle Jany Paurové jsou modřiny a jizvy. Teta Jany Paurové redakci eXtra.cz popsala, čím si Jana prošla.

Zvuk brusky, kopání na zahradě, přehazování prken, kvílení vrtačky, policejní auta i těžká technika. Tak to v posledních dnech vypadá na pozemku Pavla Paura. Tomu před sedmi lety záhadně zmizela manželka Jana. Policisté se snažili čtyřnásobnou matku vypátrat, nikdy se jim to ale nepodařilo. Nenašlo se ale ani tělo, proto kriminalisté nemají jistotu, co přesně se s Paurovou stalo.

Policisté doufají, že při obnoveném pátrání najdou v domě či na pozemku nějaký důkaz, který pomůže objasnit, jak Jana v únoru 2013 zmizela. V akci jsou i psi vycvičení na hledání lidských ostatků. Kriminalisté v domě zřejmě také použili speciální rentgen. Zdá se, že do Slavětína je znovu dostala nějaká informace, která naznačuje, že Paurová nikdy z domu dobrovolně neodešla.

Tělo Jany Paurové je plné modřin

Jana Paurová má nadále aktivní facebookový profil. Poslední fotografii tam přidala na začátku roku 2013. Předtím sdílela řadu rodinných snímků, na kterých lze spatřit výrazné modřiny na rukou a pažích. Na některých fotkách zaujme také jizva v dekoltu. Jsou to důkazy, že Pavel svou manželku krutě bil? Podle příbuzných ano.

Zmizení Jany Paurové očima otce

Tatínek Jany Paurové je přesvědčen, že jeho dceru zabil Pavel Paur. Otec Paurové Jaromír Vavřinec si myslí, že tělo jeho dcery je zakopané v Slavětíně. „Jsem přesvědčen, že tam někde je. Ať policisté rozkopou celý dům a zahradu," uvedl v roce 2016 pro MF Dnes. "V noci se často budím a přemýšlím, co se Janě stalo, co všechno jí prováděl," dodal Vavřinec. Je přesvědčen, že Paur jeho dceru bil, ponižoval a znásilňoval.

Více o tématu

Redakci eXtra.cz o týrání a znásilňování více sdělila Janina teta Renata Winklerová. Ta uvedla, že Paurová hodně pila alkohol, aby kruté zacházení dokázala unést.

„Říkala mi: 'Teto, já prostě musím pít. Potom si jen lehnu a nevnímám, co se mnou dělá. Je mi už potom jedno, jestli na mě močí, bije nebo mě znásilňuje,'“ uvedla Winklerová pro eXtra.cz. Hrůzné týrání podle slov tety vyvrcholilo několik dnů před záhadným zmizením. V lednu totiž Paurová skončila v nemocnici se silným otřesem mozku.

Manžel Paur ji napadal

Fyzické napadání sice Jana na policii nahlásila, vzápětí ale udání ze strachu stáhla. Mimo jiné se pohřešovaná potýkala také s výhrůžkami smrtí, které zaslechla i její teta během telefonátu přes Skype. „Říkal přímo přede mnou, že ji stejně jednou zabije a smál se u toho,“ vzpomínala Winklerová.

Ta má vlastní teorii, co se v pátek 1. února opravdu stalo. Ten den Jana záhadně zmizela, podle Renaty však nikdy neodešla z domu. „Určitě je někde v baráku zakopaná nebo zabetonovaná,“ myslí si Winklerová a věří, že kriminalisté během současného pátrání ostatky najdou.

Hovořili jsme také se sousedy rodiny. Ve Slavětíně panují různé názory, proč Jana Paurová zmizela. Část obyvatel si myslí, že Paur nechal manželku zmizet. Další část obce ho ale považuje za slušného a pracovitého chlapa. Všichni se ale shodnou na tom, že by se případ měl uzavřít, aby rodina měla jistotu, co přesně se s ženou stalo. "Jsem si jistá, že ji tam najdou a Paur skončí před soudem. Nejsem na tom zdravotně dobře, ale na ten soud pak pojedu," má jasno Janina teta.

Související články

Další články