Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Viděla jsem, jak Jana Paurová volá o pomoc. Bušila do betonu, popisuje psychické peklo příbuzná

Viděla jsem, jak Jana Paurová volá o pomoc. Bušila do betonu, popisuje psychické peklo příbuzná
Zdroj: archiv rodiny/Facebook - Filip Gloser
+ Dalších 17 fotografií
Noční můra
Zmizelou Janu Paurovou ze Slavětína zabil její muž Pavel. To si myslí její teta Renata Winklerová. Redakci eXtra.cz exkluzivně poskytla rozhovor, ve kterém popisuje nejen strašlivé okamžiky toho, co Jana prožívala, ale také se vyjadřuje k aktuálnímu policejnímu vyšetřování, které se odehrává v domě Pavla Paura.

Kdy jste s neteří naposledy mluvila?

Měsíc před jejím zmizením za mnou měla Jana přijet na návštěvu. Čtrnáct dní se mi ale neozvala. Na konci ledna mi po několikadenní odmlce konečně zavolala. Omlouvala se mi a řekla, že byla v nemocnici se silným otřesem mozku. Chtěla, abych pro ni přijela, já ale byla nemocná. Řekla jsem jí proto, ať vezme děti, sedne na vlak a dorazí za mnou. Dva dny poté ale zmizela. Domluvily jsme se, že přijede potom, co podá vysvětlení na policii. Sociálka totiž nahlásila, že manžel Janu týrá. Jana kvůli tomu byla na policii už několikrát, ze strachu ale udání vždy stáhla.

Jak jste vůbec zmizení své neteře zvládala?

Po roce pátrání jsem zkolabovala. Byla jsem na osmdesát procent mrtvá. Musela jsem na ARO (anesteziologické a resuscitační oddělení). Tam se mi zdálo o dlouhé černé chodbě. Když jsem jí procházela, najednou jsem slyšela, jak ruce bouchají do stěny a někdo křičí "Teto, prosím, pomoz mi. Já jsem tady". Pak jsem se probudila.

Týral ji a znásilňoval

Proč podle vás Janu začal mlátit?

Nejspíš je psychicky nemocný. Jana se mi sama přiznala, že pila hodně alkohol. Do půllitrové flašky si nalila víno. Říkala mi: "Teto, já prostě musím pít. Potom si lehnu a nevnímám, jestli na mě močí, bije nebo mě znásilňuje." I přes to se ale vzorně starala o své děti. Kdyby ne, tak by už dávno měla na krku sociálku. Ta se jí ale zastávala. Nevím ale, proč to dělal. Možná si připadal méněcenný.

Kdy problémy v manželství vůbec začaly?

Jana mi říkala, že skoro od začátku. Pavel přestal pracovat a udělal si několik inzerátů na seznamkách. Neteř si pak tedy také našla milence a on začal žárlit.

Proč od Paura neodešla?

Chtěla ho opustit, ale nemohla. Vyhrožoval jí, že když odejde, sebere jí děti. Byla jsem svědkem toho, když jí hrozil smrtí. Řekl: "Já tě stejně jednou zabiju" a smál se u toho. Mám to před očima, jako kdyby to říkal dnes.

Je v domě zakopaná nebo zabetonovaná

Co se podle vás stalo v tu noc Janina zmizení?

Vím, že Paur vezl tři nejmladší děti Pavlíka, Šárku a Míšu ke své matce. Doma zůstal jen s nejstarším synem Davidem a Janou. Od policie jsem se dozvěděla, že i David svou maminku napadal. V pátek doručila policie Janě dopis, ať se v pondělí dostaví na výslech kvůli týrání. Pavel na to přišel a vyřídil si to s ní. Možná se začali hádat a on ji pak zabil.

Kde myslíte, že Jana Paurová je?

Určitě je někde v domě zakopaná nebo zabetonovaná. Tvrdím to od samého začátku a vím to na milion procent. Jana neodešla, tím jsem si jistá. Dám ruku do ohně za to, že ji zabil manžel Pavel Paur. V garáži měli dřív díru. Říkala jsem jim, ať s tím Pavel něco udělá, aby tam nespadly děti. Díru ale zabetonoval až po Janině zmizení.

Vy víte, proč se do domu policie po letech vrátila?

Myslím si, že Pavlík něco naznačil, nebo se někomu svěřil. I přes to, že tam tu noc nebyl, odnesl si z toho psychické problémy a nechtěl vůbec mluvit. Přeci jen už je teď trochu starší a rozumnější. David by nic nepřiznal. Já říkala od samého začátku, že tam je. Kdyby ji našli už tehdy, tak mohla být pochována jako člověk, a ne pouze její ostatky.

Věříte, že ji tam policie najde?

Určitě ano. Podle mě úplně zbytečně hledali kolem rybníku. Měli po ní hned pátrat v domě. Nikdy odtamtud totiž neodešla. Až ji najdou a on předstoupí před soud, já se tam dostavím i přesto, že nemůžu chodit. Chci se mu podívat do očí. Jana si to nezasloužila.

Související články

Další články