Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Ceny Oscar 2020: Každý nominovaný film je mistrovské dílo, lidé i přesto mají jasného favorita

Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
ocenění
Joker, Irčan, Tenkrát v Hollywoodu, Parazit, 1917, Le Mans '66, Králíček Jojo, Malé ženy, Manželská historie - tyto snímky jsou v letošním roce nominovány na cenu Oscar v kategorii Nejlepší film. Není pochyb o tom, že konkurence je letos skutečně silná a je velmi těžké tipovat, kam zlatá soška poputuje. Lidé ale mají jasného favorita.

Už jen proto, že se letos do hry dostal i snímek Tenkrát v Hollywoodu od Quentina Tarantina, je velmi těžké přemýšlet nad tím, který z celkem 9 filmů dostane ocenění Oscar. Předávání proběhne už 9. února a spousta lidí pevně doufá, že sošku obdrží jejich favorit.

Snímek Joker vrazil v loňském roce do kin jako uragán a zájmu veřejnosti se těší i měsíce po premiéře. Výkon Joaquina Phoenixe v hlavní roli byl fenomenální, i proto je tento film největším favoritem diváků.

Ačkoliv výsledky se do poslední chvíle nedozvíme a mohou být pro některé velmi šokující, podle diváků nemají ostatní snímky šanci. Malou naději na Oscara veřejnost dává pouze filmům Tenkrát v Hollywoodu a Irčan, přičemž Parazit, 1917, Le Mans '66, Králíček Jojo, Malé ženy a Manželská historie jsou podle diváků kousky, které jsou automaticky ze hry a jejich nominace je jen na ozdobu.

Boj o ocenění

Mezi Jokerem a Tenkrát v Hollywoodu proběhne souboj o sošku i v kategorii Herec hlavní role. Velkou šanci na její získání má Joaquin Phoenix, v tomto případě by ji však lidé přáli i Leonardu DiCapriovi. Ten je totiž známý jako muž, který byl na Oscara nominován několikrát a získal ho až v roce 2016, kdy podle mnohých prolomil tlustou stěnu, která ho od ocenění dělila.

DiCaprio ale rozhodně pro svou roli neobětoval tolik, jako Phoenix. Ten kvůli filmu Joker například shodil přes 23 kilogramů a pomocí videí psychicky nemocných osob se učil několik druhů smíchu.

Související články

Další články