Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Nejchytřejší hlavičky Hollywoodu: 20 slavných, kteří jsou nadprůměrně inteligentní

Nejchytřejší hlavičky Hollywoodu: 20 slavných, kteří jsou nadprůměrně inteligentní
Zdroj: profimedia
Předchozí Další
+ Dalších 16 fotografií
Vysoké IQ
Plno lidí žije v domněnce, že hollywoodské hvězdy postrádají inteligenci. Jenže to je velký omyl. Někteří z celosvětově uznávaných celebrit jsou nadprůměrně inteligentní a mohou se chlubit velmi vysokým IQ. Podívejte se na 20 nejchytřejších celebrit.

Pokud mluvíme o celebritách, většina lidí předpokládá, že se jedná o umělce, kterým byl nadělen především talent, zato na inteligenci se šetřilo. Tak tomu ale rozhodně není. Současná definice standardních skóre testu IQ uvádí, že přibližně dvě třetiny všech testujících mají skóre od 85 do 115. Pouze 5 procent z výsledků celé populace pak převyšuje hodnotu 125. A těmto 20 celebritám se podařilo dostat ještě dále. Zajímá vás, kdo z Hollywoodu je chytrá hlavička?

James Franco

Za jednoho z nejinteligentnějších z Hollywoodu můžeme považovat Jamese Franca. Kromě herectví se věnuje psaní scénářů, režii, skládání hudby, malování, hře v divadle i vzdělávání. Když se řekne jméno James Franco, většina z nás si ho představí v kombinaci se Sethem Rogenem ve vyhulených komediích jako je například Travička zelená.

Jenže Franco není nějaká vykouřená palice, ba naopak. Dalo by se vlastně říci, že je trochu génius. Navštěvoval Kalifornskou univerzitu v Los Angeles (UCLA), Kolumbijskou univerzitu a mnoho dalších škol, kde studoval například francouzštinu, literaturu a historii. Na UCLA se mu v jednom semestru podařilo získat 62 kreditů, zatímco normální počet je 19.

Shakira

Populární zpěvačka Shakira je také génius. Stala se jednou z nejúspěšnějších žen v hudebním průmyslu. Krom toho že umí předvést brilantní břišní tanec, se věnuje i psaní písní, hovoří také plynně anglicky, španělsky a portugalsky. Jako bonus se dorozumí francouzsky, italsky, katalánsky a arabsky. V roce 2007 absolvovala na UCLA kurz Dějiny západní civilizace na rozšíření.

Lisa Kudrow

Lisu Kudrow mají všichni vrytou v paměti jako střelenou Phoebe ze seriálu Přátelé Ve skutečnosti nás ale všechny oklamala, protože je velice inteligentní. Vystudovala na Vassar College s diplomem z biologie. Osm let pracovala se svým otcem a podílela se na klinickém výzkumu různých bolestí hlavy.

Ashton Kutcher

Než se začal Ashton Kutcher věnovat herecké kariéře, studoval biochemické inženýrství na univerzitě v Iowě, protože chtěl najít lék pro svého nemocného bratra Michaela, který má srdeční problémy. Jeho IQ je na stejné úrovni jako IQ Stephena Hawkinga Krom toho je také úspěšným investorem. Investoval například do Skypu, Airbnb a společnost Lenovo ho najala jako produkčního inženýra.

Natalie Portman

"Raději budu chytrá než slavná," prohlásila jednou Natalie Portman. A myslela to vážně. Když byla premiéra filmu Star Wars: Epizoda I – Skrytá hrozba (1999), herečka se nezúčastnila, aby mohla studovat na závěrečné zkoušky ve škole. V roce 2003 absolvovala na Harvardu, kde vystudovala psychologii. Na škole v jednu chvíli i přednášela. Absolvovala také postgraduální kurzy na Hebrejské univerzitě v Jeruzalémě. Dvakrát o ní vyšel článek ve vědeckých časopisech.

Krom toho, že je krásná a podařilo se jí získat Oscara, ovládá Natalie více než pět jazyků. Plynně hovoří anglicky, hebrejsky, japonsky, německy, francouzsky a arabsky.

O kterých dalších celebritách jste netušili, že jsou nadprůměrně inteligentní? Podívejte se, jak vysoké IQ mají nejchytřejší hvězdy Hollywoodu.

Utajený spor Slávka Boury s Železným. Rande pro LGBT natočil navzdory zákazu ředitele Novy, ten se pak chlubil cizím peřím

Související články

Další články

Nejnovější kauzy