Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Obávaný sniper Matthews: Kyjev nepadne, Ukrajina bojuje jako Tálibán na steroidech

Ilustrační foto.
Zdroj: profimedia
+ Dalších 10 fotografií
válka

Ukrajina obdivuhodně odolává už tři týdny ruské invazi. Rusové se navíc mohou obávat i nové ukrajinské posily, do boje proti cizím nezvaným vojskům totiž nastoupil obávaný odstřelovač Shane Matthews, který bojoval v Afghánistánu i Iráku. Podle snipera, jehož slova sdílel deník Daily Mail, Kyjev nikdy nepadne do moci Putina, ukrajinské síly v jeho očích totiž bojují jako Tálibán na steroidech.

Odstřelovač Shane Matthews si nemůže vynachválit zejména ukrajinské dělostřelectvo. "Rusové zjevně nemají v Irpinu žádné obranné pozice, ukrajinští chlapci je tak absolutně mlátí, což je dobrá zpráva," svěřil se pro deník Daily Mail se slovy, že je přesvědčený, že hlavní město Ukrajiny Kyjev nikdy nepadne.

"Vše je sakra dobře a až po okraj opevněné a s jistotou mohu říct, že kolaps města nenastane. "Guerillová taktika, kterou používají Ukrajinci, je něco, proti čemu se prostě nemůžete bránit, je to jako Tálibán na steroidech."

Putinovo vojsko střílí, kam si jen zachce
Válka na Ukrajině.

Jak pomoci Ukrajině

Válka na Ukrajině je nejen vojenskou, ale také humanitární katastrofou pro místní obyvatele.

Pomoci můžete skrze několik finančních sbírek, které založily české neziskové organizace:

- Sbírka na platformě Darujme, kterou pořádá Paměť národa

- Sbírka organizace Člověk v tísni

- Sbírka organizace Charita Česká republika

- Sbírka organizace Adra na platformě Znesnáze

Více o tématu

Ač má Rusko značnou vojenskou převahu, jeho válečným silám se nepodařilo Kyjev ovládnout. Obávaný odstřelovač také obvinil Putinovy ​​síly z útoků na civilní budovy a "nerozlišující ostřelování" města. "Prý útočí na "vojenské cíle" - vojenské cíle jsou kostel, dvoupatrová škola, most... na který se zaútočilo, když se civilisté evakuovali z města." Už jen tohle jsou pro snipera Matthewse dostatečné důvody, proč se rozhodl Ukrajině pomoci.

"Bez rozdílu ostřelují každý cíl v tomto městě a svět bude jen sedět a dívat se na to? To je špatně, to je genocida a válečné zločiny."

Související články

Další články

Nejnovější kauzy