Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Česká herečka Jitka Schneiderová se narodila 23. března 1973 ve Znojmě.

Nejznámější role

Kariéra

Vystudovala střední pedagogickou školu, její maminka totiž pracovala ve školství a Jitka Schneiderová se chtěla stát učitelkou. Její kariéra se však ubírala jiným směrem.

Díky svému hudebnímu a pohybovému nadání se rozhodla nastoupit na JAMU Již během studia hostovala v Městském divadle Brno a objevila se v původních českých muzikálech jak v Brně, tak v Praze (Pěna dní, Hair). Dostala také nabídku do Divadla bratří Mrštíků, kde působila v činohře. V roce 1995 nastoupila na pražskou DAMU.

V Praze hrála na několika divadelních scénách (například Divadlo ABC divadlo Rokoko) stálé angažmá nakonec získala ve Studiu Ypsilon kde strávila sedm let, než se rozhodla vystupovat na volné noze. Poté se objevila například na pražských letních shakespearovských slavnostech kde účinkovala v roli Regan v Králi Learovi.

Začala se objevovat také v televizi. Hrála v sitcomu televize Nova Nováci a v několika televizních pohádkách (Zkřížené meče, Hejkalka). Zahrála si hlavní roli princezny Odette v pohádce Václava Vorlíčka Jezerní královna (1998).

Popularita však přišla až s komedií Davida Ondříčka Samotáři ve které dostala hlavní roli. V roce 2006 si zahrála učitelku Alici v komedii Jak se krotí krokodýli. Objevila se také v seriálech Letiště, Černá sanitka, Přešlapy, Pojišťovna štěstí či v pokračování seriálu Sanitka.

V roce 2015 se s tanečním partnerem Markem Dědíkem dostala do finále sedmé řady StarDance Nakonec brali stříbro Na prvním místě skončil taneční pár ve složení Marie Doležalová a Marek Zelinka

Na podzim roku 2018 se objevila na televizních obrazovkách v pořadu Tvoje tvář má známý hlas ve kterém skončila s nejmenším počtem bodů na posledním místě.

Od roku 2021 hraje vrchní sestru Helenu Javorskou v seriálu TV Nova Davidem Švehlíkem kterého poznala na zkouškách hry Král Lear má dceru Sofii Annu (* 2006). Vzali se v roce 2004, v roce 2009 však šli od sebe a v roce 2012 bylo manželství definitivně rozvedeno.

Jejím dalším partnerem se stal David Císař marketingový ředitel firmy se sportovní módou. Ani s ním jí to však nevydrželo a rozešli se. Později ukázala na Českých lvech svého nového partnera Lukáše

Články