Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Česká herečka Anna Geislerová, známější jako Aňa Geislerová, se narodila 17. dubna 1976 v Praze.

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Anna „Aňa“ Geislerová patří mezi nejobsazovanější a nejoceňovanější české herečky. Do roku 2019 obdržela tři České lvy pro nejlepší herečku v hlavní roli a dva pro nejlepší herečku ve vedlejší roli.

Studovala na konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze, ale studium nedokončila. V patnácti letech se vydala do Milána a chtěla se stát modelkou. Kariéru se jí ale nastartovat nepodařilo.

Počátek její hvězdné herecké kariéry nastal v roce 1991, kdy debutovala v komedii režiséra Ondřeje Trojana Pějme píseň dohola. V témže roce ji obsadil režisér Filip Renč do svého filmu Requiem pro panenku Následovaly další úspěšné role, za které získávala nejen České lvy ale také Ceny české filmové kritiky.

Můžete ji znát například z filmů Pohádkář, Kráska v nesnázích, Štěstí nebo Medvídek. Hrála také v koprodukčním filmu Anthropoid který pojednává o o atentátu na Reinharda Heydricha

Objevuje se nejen na filmové plátně, ale také v televizi. Diváci ji dobře znají ze seriálu České televize Přítelkyně z domu smutku kde hrála Líbu. Hrála také v seriálu televize Prima Letiště nebo v českém seriálu z produkce HBO naznaném Terapie. Úspěch sklidila s rolí Šárky v romantickém seriálu Až po uši režiséra Jana Hřebejka

Hraje také v osmidílném koprodukčním seriále České televize Princip slasti Dále si zahrála spisovatelku Boženu Němcovou v minisérii Božena.

Od roku 2021 hraje primářku Martu Dostálovou v seriálu TV Nova Anatomie života

Není jen herečkou, ale také spisovatelkou. V roce 2015 vyšel její soubor fejetonů nazvaný P. S. Jde o souhrnné vydání jejích příspěvků, které vycházely v magazínu ELLE S touto knihou v roce 2016 uspěla při udělování cen Magnesia Litera

Osobní život

Narodila se akademické malířce Věře Geislerové a lékaři a japonologovi Petru Geislerovi

V roce 2005 se provdala za divadelního režiséra Zdeňka Janáčka se kterým má tři děti. Jmenují se Stella Ginger Janáčková Bruno Fidelio Janáček a Max Janáček. V roce 2013 porodila syna Maxe. Jeho otcem je podnikatel Martin Shenar který byl jejím milencem. Vrátila se ale k manželovi a syna vychovává Shenar.

Její sestra Ester Geislerová je také herečka. Druhá - nejstarší ze sester - Lenka Geislerová - přezdívaná Lela, je výtvarnicí a zpěvačkou (rapperkou).

Články