Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Nakažených zákeřným koronavirem rapidně přibývá: Počet obětí je už přes 1000

Zdroj: profimedia
+ Další fotografie
Koronavirus
Během pondělí rapidně narostl počet obětí koronaviru. Zákeřná nemoc si vyžádala už přes tisíc životů. Do Číny proto v úterý dorazili odborníci ze Světové zdravotnické organizace (WHO), aby se pokusili nemoc dostat pod kontrolu.

V neděli Čína oznámila, že počet obětí koronaviru stoupl na 900 a nakažených přibylo na tři tisíce. Ovšem jen za pondělí ohlásili v provincii Chu-pej dalších 108 mrtvých. Naopak nově nakažených bylo o něco méně, než v neděli a to 2478. Celkový počet infikovaných se nyní pohybuje kolem 43 tisíc.

Kvůli rychle stoupajícímu počtu obětí dorazili v úterý do Činy odborníci ze Světové zdravotnické organizace (WHO). Poté, co počet obětí nezastavitelně stoupá, se budou snažit počet nově nakažených eliminovat na minimum. “Tým v Pekingu položí základy většímu mezinárodnímu týmu, který se k nim připojí co nejdříve,” řekl generální ředitel WHO pro server CNN.

Co je koronavirus

Koronavirus je souhrnné označení pro čtyři rody virů, které způsobují u lidí a zvířat onemocnění s různým stupněm závažnosti. Název je odvozen od charakteristického uspořádání povrchových struktur lipidového obalu virů ve tvaru sluneční koróny.

Může způsobit běžné nemoci, například nachlazení, ale také smrtící choroby, jako je dýchací onemocnění zvané těžký akutní respirační syndrom SARS (Severe Acute Respiratory Syndrome) či infekce MERS (Middle East Respiratory Syndrome).

Nový typ koronaviru, který je označován jako 2019-nCoV, je sedmým typem z této skupiny virů, který je přenosný na člověka. Mezi příznaky infekce patří dýchací potíže, horečka a kašel.

Více o tématu

Čína kvůli chorobě přijala zásadní změny. Ačkoli v Číně už skončilo novoroční volno, kvůli koronaviru bude prodlouženo o dalších deset dní.

Podle BBC vedení provincie Chu-pej v úterý odvolalo místního šéfa komunistické strany i předsedu zdravotní komise. Oba úředníky by měl nahradit zástupce ředitele čínské národní zdravotnické komise Wang Che-šeng.

Související články

Další články