Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Smrtící nákaza koronavirem semkla lidi ve Wu-chanu: Izolovaní od světa bojují o život

+ Dalších 16 fotografií
Celý svět paralyzován kvůli smrtící nákaze koronavirem. Obětí je už přes 170, okolo 7 800 lidí je virem nakaženo. Vyplývá to z nejnovější zprávy národní zdravotnické komise. Čína je pomalu, ale jistě izolována od zbytku světa a vědci se před pár dny nechali slyšet, že účinná látka proti koronaviru bude připravená zhruba za rok. Nejdříve se totiž musí testovat na zvířatech a následně na lidech. Obyvatelé města Wu-chan spojili všechny síly a navzájem si dodávají odvahu.

Nákaza smrtícím koronavirem stále více sílí a rozšířila se již do celého světa. Německo ohlásilo další tři nakažené čínským koronavirem, celkem se tedy jedná o čtyři nemocné lidi. V Česku se zatím vir neobjevil a u všech podezřelých pacientů se nákaza vyvrátila.

Přesto Češi ve velkém skupují roušky a mají strach. „Za uplynulých 24 hodin testem prošla jedna osoba, jejíž výsledek se nyní zpracovává. U sedmi dosud vyšetřených osob výsledky testů nákazu vyvrátily,“ sdělila Hygienická stanice hlavního města Prahy.

Lidé ve Wu-chanu si navzájem dodávají odvahu

Wu-chan, kde se nákaza rozšířila, začíná připomínat apokalyptické město. Lidé se snaží vycházet pouze v nejnutnějších situacích a dělají si zásoby na dlouhé měsíce dopředu. Nikdo totiž neví, za jak dlouho se podaří koronavir zcela vymýtit.

Místní obyvatelé mají velkou nouzi o roušky, a tak přichází na řadu lidová tvořivost. Na sociálních sítích kolují fotky, na kterých mají lidé nejenom roušku, ale také si dávají na hlavy plastové láhve, barely nebo sáčky.

Na videu se můžete podívat, jak vypadá takový běžný den v zamořeném Wu-chanu. Obyvatelé města se semkli a dělají vše pro to, aby přežili. Na videu jde dokonce vidět, že z jednoho mrakodrapu křičí lidé Wu-chan a z druhé budovy jim další odpovídají "nevzdáme se".

Co je koronavirus?

Koronavirus 2019-nCoV má příznaky shodné s chřipkou, může být doprovázen i zápalem plic. Lidské životy si vyžádal zatím pouze v Číně, za poslední dny se však rozšířil do dalších 15 států. Vědci se nechali slyšet, že již vynalezli vakcínu účinnou proti koronaviru, ale její testování potrvá nejméně rok, než ji budou moct pustit do oběhu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy