Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Premiér Babiš zuří kvůli schůzce Faltýnka: Nemá se do toho co montovat, není to jeho byznys

Jaroslav Faltýnek a Andrej Babiš.
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií
vztek na kolegu
Předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek (58) podle šéfa hnutí a předsedy vlády Andreje Babiše (66) na schůzce s dosavadním ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou (56) překročil své kompetence. Premiér ale zároveň označil za nesmysl spekulace o tom, že se schůzka týkala ovlivnění nákupu testovacích přístrojů na koronavirus v Moravskoslezském kraji.

"Nesnáším jakékoli náznaky klientelismu a absolutně vylučuju tuhle nějakou spekulaci," prohlásil Babiš (66) v rozhovoru pro Rádio Z. Podle jeho informací se středeční schůzka, které se zúčastnil i ředitel Fakultní nemocnice Ostrava Jiří Havrlant, týkala testování obyvatel na covid-19 formou antigenních testů. S Havrlantem, podle něhož se jednání týkalo pilotního projektu na plošné testování, si o obsahu schůzky chce ještě Babiš promluvit.

Nemá se do toho montovat, zuří premiér

Ministerský předseda zkritizoval Faltýnka za to, že se v takovýchto záležitostech angažuje. "U pana Faltýnka jsem opakovaně řekl, že to není možné. On vůbec se do toho nemá montovat, to není vůbec jeho byznys. Já si na to dohlížím sám," řekl Babiš. Jako příklad uvedl to, že se v pátek povedlo dojednat dodávku dalších 20 500 očkovacích dávek na chřipku.

Ministerstvo zdravotnictví nemá podle Babiše potřebné struktury na nákup zdravotnických látek a prostředků. "Taky když nakupovalo za první vlny (koronaviru), tak to nebylo bůhvíco, byla to spíš katastrofa. Nový ministr si tam musí udělat pořádek," uvedl premiér. Dříve zástupci ANO postup ministerstva zdravotnictví, které ještě v září vedl Prymulův předchůdce Adam Vojtěch, ve věci nákupu ochranných pomůcek obhajovali.

Skandál ministra zdravotnictví

Schůzka Prymuly s Faltýnkem a Havrlantem se uskutečnila v jedné z restaurací na Vyšehradě navzdory tomu, že restaurační zařízení musí být na základě protikoronavirových opatření zavřena. Prymula i Faltýnek podle fotografií v deníku Blesk schůzku opustili bez roušek. Faltýnek na Babišovu výzvu v pátek rezignoval na funkci místopředsedy ANO

Prymula odstoupit z ministerské funkce odmítl a Babiš navrhl prezidentu Miloši Zemanovi jeho odvolání. Zeman se má s kandidátem na nového ministra, jehož jméno Babiš nesdělil, sejít v úterý

Související články

Další články