Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Další odhalená postava z Vyšehradu: S Prymulou a Faltýnkem byl v restauraci i syn fotbalového bosse Gottvalda

Další odhalená postava z Vyšehradu: S Prymulou a Faltýnkem byl v restauraci i syn fotbalového bosse Gottvalda
Zdroj: Extra.cz
+ Dalších 8 fotografií
Vyšehradská aféra
Ilegální schůzka Romana Prymuly s Jaroslavem Faltýnkem v uplynulých dnech vířila pořádné emoce. Návštěva vyšehradské restaurace Rio´s stála Prymulu křeslo ministra zdravotnictví a Faltýnka dost možná post předsedy klubu poslanců hnutí ANO. Na dýchánku ale rozhodně nebyli sami. Dle zjistění webu Neovlivní.cz se dvěma politiky povečeřel i Faltýnkův kamarád Jan Gottvald, syn fotbalového bafuňáře z Drnovic.

Když se předminulý týden sešel Roman Prymula, Jaroslav Faltýnek a šéf ostravské fakultní nemocnice Jiří Havrlant v restauraci na Vyšehradě, byl z toho poprask. Podnik totiž měl být už dávno zavřený, účastníci schůzky navíc neměli ani roušky a porušili tak hned několik vládních nařízení. Prymulu to také stálo křeslo ministra zdravotnictví.

Na dýchánek podle všeho Prymulu i Havrlanta pozval právě Faltýnek. Údajně probírali možnosti plošného testování a jelikož ministr zdravotnictví končil v práci až pozdě večer, nabídl mu Faltýnek schůzku v podniku, kam sám dlouhé roky chodí s přáteli. A jak se ukázalo, s těmi tam byl předseda poslaneckého klubu hnutí ANO i v osudný den.

V podniku seděli celé odpoledne

Podle zjištění webu Neovlivní.cz byl v restauraci Rio's i Jan Gottvald, syn stejnojmenného bývalého bosse fotbalových Drnovic. Ten měl údajně se svými přáteli a Faltýnkem vysedávat v podniku již od odpoledních hodin. “Gottvald a ta jeho parta seděli už od pozdního odpoledne v restauraci Rio’s, kde jedli a popíjeli. A také obvolávali vlivné známé, aby za nimi dorazili,” popsal pro investigativní web nejmenovaný byznysmen, který má o schůzce detailní informace.

Gottvald zavolal i Faltýnkovi, se kterým se zná už nějakou dobu. Podle portálu Neovlivní.cz totiž s politikem spolupracuje už několik měsíců a údajně má být jeho pravou rukou. Faltýnek tak volání vyslyšel, proč by ne, když měl mít ten den schůzku s Prymulou, navíc bydlí za rohem v Podolí. Schůzka na Vyšehradě se zdála být ideálním nápadem. To se ale Faltýnek šeredně přepočítal.

Při odchodu z restaurace totiž byli načapáni a jejich fotky z inkriminovaného večera viděl v Česku snad každý. Dokonce se o aféře mluvilo i v zahraničí. A to vše prý jen kvůli tomu, aby Faltýnkovi kamarádi ukázali, že prostě mohou. “U Gottvaldova stolu to byla především demonstrace jejich ega. Jsou to hráči, druhé až třetí ligy. Ale jejich útrata ten večer dosáhla 40 tisíc korun,” řekl zdroj pro ivestigativní web.

Kamarádí se s gangstery

Jan Gottvald je synem stejnojmenného bosse, který hlavně v devadesátých letech patřil mezi nejvlivnější podnikatele Česka. Bývalý místopředseda fotbalového svazu a šéf drnovického klubu se například kamarádil s kmotrem českého podsvětí Františkem Mrázkem

Ve spolupráci s gangstery pak údajně pokračoval i Gottvaldův syn, který se účastnil vyšehradské schůzky. Jan Gottvald mladší totiž jednu dobu spolupracoval s Radovanem Krejčířem, který kvůli svým nekalým praktikám musel uprchnout z Česka.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy