Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Majitel Rio's je velké zvíře: Hostil desítky politiků, kromě Prymuly i poradce prezidenta

Majitel Rio's je velké zvíře: Hostil desítky politiků, kromě Prymuly i poradce prezidenta
Zdroj: eXtra.cz
+ Dalších 14 fotografií
legenda
Po baru Techtle Mechtle je spojen s koronavirem další velký podnik. Tím je Rio's na Vyšehradě, kam se odebral ministr zdravotnictví Roman Prymula (56), šéf poslanců Jaroslav Faltýnek (58) a ředitel ostravské FN Jiří Havrlant v pozdních hodinách na kávu, aby řešili pracovní záležitosti. Nejsou to však jediní velikáni, které majitel Rio's, Raimund Špunda (69), ve svém podniku přivítal.

Luxusní podnik Rio's, který naleznete v těsné blízkosti překrásného Vyšehradu, patří muži jménem Raimund Špunda. Ten sice teď bude mít co vysvětlovat, když si do podniku, který měl být podle vládních nařízení tou dobou už zavřený, pustil pár hostů, ale rozhodně je o co stát. Své by mohli říct i další politici, které Špunda ve svém podniku hostil.

Kromě ministra Romana Prymuly a šéfa poslanců Jaroslava Faltýnka, který do podniku podle webu E15 chodí často, se v prostorách objevil také poradce prezidenta Miloše Zemana Martin Nejedlý a i ten se prý bral jako stálý host. Majitel podniku Špunda si díky svému působení v gastronomickém odvětví získal mnoho vlivných přátel.

Špunda je už téměř 30 let jednatelem společnosti MIDI, s.r.o, která si od Vyšehradské kapituly pronajímá jejich prostory. Firma provozuje restauraci Rio's, jejíž název je odvozen od přezdívky pana Špundy. Dříve měl podnikatel na starosti provoz restaurace v tenisovém areálu na pražském ostrově Štvanice, jak píše web E15. Avšak kapitula neměla ani zdání o tom, že k nějakému jednání mělo dojít.

Několik vlád se zde postavilo, několik padlo

Podle finančníka, který promluvil pro Seznam Zprávy, podnik navštěvuje mnoho velikánů. "Žili v domnění, že tam na ně nikdo nemůže. Často se na tuhle diskrétnost v téhle hospodě spoléhá, nejen podnikatelé a politici, ale i kmotři a šíbři," uvedl muž pro web. Podnik má navštěvovat například ministr zemědělství Miroslav Toman, bývalý hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek či bývalý ministr financí Vlastimil Tlustý. "Tam chodili všichni včetně Topolánka. Já tam byl asi před patnácti lety s předsedou lidovců," uvedl Jiří Paroubek pro web.

"Tahle restaurace je ikonická. Rio se zná s několika členy vlády, nejen téhle, ale i těch minulých, nalevo, napravo. Je svým způsobem legenda. Ne náhodou se říká, že u Ria se několik vlád postavilo a několik jich tam i padlo," dodal pro Seznam Zprávy bankéř.

Související články

Další články