Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Pomsta příšer: Nejšílenější drogový příběh Guns N' Roses, kteří brzy zahrají v Praze

Zdroj: archiv Gun N' Roses
+ Dalších 7 fotografií
BOUŘLIVÁCI
Divokých historek mají členové kapely Guns N’ Roses v rukávu spoustu. Jedna z nich, konkrétně ta kytaristy Slashe, ale svou bizarností strčí všechny do kapsy. Rockoví bouřliváci už trochu zestárli, takže po koncertě v Praze, který se bude konat letos v červnu, nejspíš žádné extrémy nehrozí. Ale třeba překvapí. To je koneckonců Slashova doména. Posuďte sami.

Na celém světě snad neexistuje kapela, která má ulítlejší příběhy než Guns N’ Roses. A téměř za všemi stojí spouštěč v podobě kombinace velkého množství drog. Ani Slashův příběh není výjimkou.

Zásoba heroinu mu vydržela jediný večer

Celé se to odehrálo v golfovém resortu v americké Arizoně roku 1989. Slavný kytarista se tam spontánně vydal za svými přáteli a jeho tamní ubytování připomínalo spíše luxusní bungalov než hotelový pokoj, na které byl zvyklý. Hned po příjezdu začal holdovat heroinu co si s sebou přivezl, a to tak zhýralým způsobem, že dávka, co mu měla vydržet čtyři dny, byla hned fuč. Aby se v heroinovém opojení přestal věnovat tomu, že už nic nemá, plynule přešel na kokain, což byl pravděpodobně krok, který zapříčinil vše, co v dalších hodinách následovalo.

Honily ho průhledné kreatury s dredy a zbraněmi

Slash se zrovna sprchoval, když si všiml, jak za jedním ze skel sprchového koutu roste stín, který se nakonec zformoval v obrovskou příšeru. Ta se – dle jeho slov – chystala přidat k němu do sprchy. To se Slashovi nelíbilo a vší silou udeřil „příšeru“ skrz skleněný panel do hlavy. Sprchový kout se roztříštil a vyděšený, pořezaný Slash vyhlížel po koupelně další „nestvůry“.

Ty se za nedlouho začaly formovat u dveří. Vypadaly jako, citujeme z policejní zprávy: ''Malé, průhledné, modrošedé, svalnaté kreatury s gumovými dredy, které držely malé kulomety spolu s něčím, co připomínalo harpuny". Na kytaristu už tohle bylo opravdu příliš, proto se rozhodl uprchnout ze svého ubytování. Nahý, krvácející a vyděšený kytarista pobíhal po golfovém resortu s pocitem, že malé svalnaté kreatury jsou mu stále v patách.

Kalhoty dostal až po příjezdu policie

Rozhodl se proto ukrýt v jednom z dalších bungalovů, ve kterém byly pootevřené dveře. A právě tam narazil na pokojskou, která začala okamžitě hystericky křičet. Slash ji popadl jako lidský štít a začal se krýt před svými bludy.

Celé tohle psycho pokračovalo ještě několik dalších desítek minut. Slash se v samotném závěru ukryl pod schody hlavní budovy a čekal, než halucinace ustoupí. Když konečně utichly, nastoupila realita v podobě policejní hlídky, která dorazila za zavolání hotelového personálu.

Kytarista vše policii barvitě a vyčerpávajícím způsobem vylíčil, jelikož drogy ještě neodezněly a on nebyl moc při sobě. Až v tento moment se zpěvák potkal se svými kamarády, za kterými původně letěl. Zároveň mu přinesli kalhoty. Slashovi se postupně vrátilo standardní vnímání reality i paměť. Tuhle historku z ní nejspíš už nikdy nevymaže.

Koncert Guns N’ Roses 19. 6. v Praze

Slash pravděpodobně na koncertě Guns N’ Roses, který se bude konat 19. června 2020 v Letňanech takhle vyvádět nebude, ale kdo ví. Každopádně to bude největší koncert léta 2020. Pod širým nebem zahraje kapela až pro 60 000 fanoušků.

Guns N’ Roses do Česka přijedou oslavit už 35 let své existence. Na pódiu bude řádit právě i kytarista Slash a baskytarista Duff McKagan, kteří se po 20 letech v roce 2016 ke kapele vrátili.

Související články

Další články