Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Balanc nad propastí kapely Mandrage kvůli Víťovi Starému: Obavy z dluhů a kriminálu

Balanc nad propastí kapely Mandrage kvůli Víťovi Starému: Obavy z dluhů a kriminálu
Zdroj: Se souhlasem Mandrage
+ Dalších 10 fotografií
Mandrage
Kapela Mandrage se před nedávnem s fanoušky rozloučila zřejmě úplně posledním koncertem. Na pódiu se však s hochy neobjevil zpěvák Víťa Starý. Delší dobu si prochází těžším obdobím a z koncertu se rozhodl ustoupit. Kytarista Pepa Bolan otevřeně promluvil o problémech, do kterých se kapela může dostat.

Na kapelu Mandrage se to za poslední týdny sype ze všech stran. Musejí bojovat s nátlakem médií, ale i fanoušků. Lavina se spustila poté, co byl v televizi Prima odvysílán Český mejdan s Impulsem, kde vystupovali právě i Mandrage.

Odstřihnutí Víti

Jenže strašlivá proměna Víti Starého vyděsila snad úplně všechny a Mandrage se tak stali horkým tématem číslo jedna. Ostatní členové kapely kryli Víťu dlouhé roky, ovšem pohár trpělivosti už přetekl. "Víťa byl v prosinci a lednu na odpočinku a skutečně chtěl poté turné absolvovat, tak jsem se přidal k názorové většině a na turné před pauzou jsem kývl. Byť s obavami, protože co platí u Vítka v pondělí večer, může být v úterý ráno jinak, což nebyla žádná novinka, ale běžná rutina," svěřil se kytarista Pepa Bolan v obsáhlém rozhovoru pro Novinky.cz.

Nakonec museli Víťu z rozlučkového koncertu vynechat. "Udělat poslední koncert bez Víti je blbý po všech stránkách, ale neměli jsme jinou možnost. Naplánovat takové turné je práce skoro na rok dopředu s neuvěřitelnými investicemi a skipnout to celé tři dny před začátkem, protože na to nemáš právě náladu, je strašnej průser," vysvětloval Bolan, proč se rozhodli k radikálnímu kroku vystupovat bez Víti.

Dluhy a kriminál

Pepa promluvil i o možných následcích. Protože zrušit nasmlouvané koncerty není jen tak. Kluci se můžou dostat do pořádných problémů včetně dluhů a i kriminálu. "Chápu, že mluvit o penězích není vhodné, ale nikdo z nás nemá plonkový milion, aby všechny ty pokuty poplatil," řekl kytarista. "Víťa má sice celoživotní trable a kapela se na něj nezlobí, ale tyhle situace nás provázely čím dál častěji, takže v jednu chvíli jste nucen to celé zastavit," pokračoval Bolan.

"Jako na houpačce to bylo celou dobu, ale takhle to nefunguje ani v mateřské škole, natož když svým jménem podepisujete smlouvy. To bychom také mohli za chvíli skončit všichni v kriminálu," uvedl kytarista Bolan, který se aktuálně živí jako tatér.

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy