Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Sting má přezdívku kvůli svetru: V létě bude koncertovat ve Slavkově u Brna

Zdroj: Instagram
+ Dalších 7 fotografií
zajímavosti
Že je Sting držitel Grammy, Brit Awards, Zlatého glóbu, Emmy, čtyř nominací na Oscara, člen síně slávy hudebních skladatelů a zakladatel dnes již kultovní londýnské kapely The Police, o něm ví kdekdo. Co vám však o tomhle britském zpěvákovi uniká? Přečtěte si o něm 5 zajímavostí, které vás možná překvapí.

Vyzkoušel kdejaké povolání

Mladý Sting vyzkoušel celou řadu povolání, než se začal úspěšně živit hudbou. Pracoval jako revizor autobusu, stavební dělník, fotbalový trenér, učitel angličtiny nebo vymahač daní. Právě o své poslední profesi ve službách úřadu v jednom z rozhovorů uvedl, že pro něj byla zdrcující, nikdy se s ní nesžil, a proto tam ani dlouho nevydržel.

Sting svoji přezdívku dostal díky svetru

Gordon Matthew Thomas Sumner získal své umělecké jméno Sting (v překladu žihadlo) dost neotřelým způsobem. Jeho kolegové z jazzového klubu, kde svého času působil, mu tak začali přezdívat, protože často vystupoval v černém svetru se žlutými pruhy. Díky němu jim připomínal obrovskou včelu, a tak mu začali přezdívat Sting. To se uchytilo natolik, že i jeho matka a děti jej tak oslovují.

Zkoušel porazit šachového velmistra

Zpěvák se taky utkal v šachové exhibici spolu s dalšími čtyřmi hudebníky. A to rovnou proti v té době úřadujícímu mistrovi světa Garri Kasparovovi. Ten souběžně rozehrál partie proti každému z nich a po 50 minutách hry byl s nimi všemi naráz hotov.

Jaguar ve videoklipu nebyla náhoda

Když měla vyjít jeho dnes už skoro kultovní píseň Desert Rose, hrozilo riziko že ji komerční rádia a MTV nebudou moc hrát, jelikož Stingova tvorba vždy cílila spíše na dospělé posluchače. Proto se jeho manažer Miles Copeland rozhodl pro jiný způsob prezentace nové písně.

Když k ní natáčeli videoklip, potřebovali stylové auto, ve kterém by Sting projížděl pouští. Zvolili tedy auto značky Jaguar a když byl klip hotov, Miles ho poslal marketingovému oddělení automobilky a požádal je, jestli by jejich reklama na onen vůz nemohla být podobná právě natočenému videoklipu, s tím, že mohou Desert Rose použít jako hudební podkres zdarma.

Výrobce aut si nápad zamiloval a plácli si. Díky tomuto kroku nahrávací společnost místo očekávaného jednoho milionu alb prodala rovnou čtyři.

V červenci zahraje Sting ve Slavkově u Brna

Tento legendární zpěvák vystoupí 5. července poprvé v krásných prostorách zahrady zámku Slavkov nedaleko Brna. Předskakovat mu bude Vojtěch Dyk & B-Side a také Lenka Nová v doprovodu Petra Maláska.

Související články

Další články