Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

System Of A Down v červnu přijedou do Prahy: Spor v kapele a nová deska v nedohlednu

Zdroj: grammy.com
+ Další 3 fotografie
KONCERT
Kapela System Of A Down stále platí za jednu z nejpopulárnějších ve svém žánru. A to i přesto, že za posledních 15 let nevydali ani jediné nové album, singl nebo notu. Podaří se jim to tento rok prolomit? Už v červnu se na ně můžeme těšit na vyprodaném koncertu v pražské O2 aréně.

Když se kapela System Of A Down, zkráceně SOAD, v roce 2006 rozhodla pro přestávku, odůvodnili to tím, že každý z členů se chtěl věnovat svým individuálním projektům. Kytarista Daron založil kapelu Scars on Broadway, ve které působí i bubeník John Domayan, baskytarista Shavo Odadjian spolu s RZA z Wu-Tang Clanu dal základ hip hopovému Achozen a zpěvák Serj Tankian se soustředil na svou sólovou kariéru.

Od té doby ale několikrát svoji pauzu přerušili, spojili se a vyrazili na tour po světových metropolích včetně Prahy. Nikde a nikdy výslovně nezaznělo, že by se kapela rozpadla. Pokud ale s kapelou posledních 15 let nic nevydáte a stále podnikáte tour po celém světě, signalizuje to "velký špatný" uvnitř kapely.

Není přestávka jako přestávka

Až s rokem 2018 se začaly dostávat na povrch přesnější informace od členů kapely. Především od kytaristy Darona, který v jednom rozhovoru prohlásil, že právě zpěvák Serj stojí za tím, proč kapela nevydala v posledních letech nic nového. Ten na jeho výstup reagoval rozsáhlým statusem na Facebooku a adresoval kreativní neshody, které mezi nimi očividně nadále panují. Navíc k tomu za sebe přidal další důvody, které přispěly ke stopce SOAD a fanoušci si tak mohli udělat ucelenější obrázek o tom, kde je celou tu dobu zakopán pes.

Za vším jsou opět peníze a moc

Ačkoliv členové kapely po více než 25 letech "fungování" vnímají jeden druhého jako rodinu, i u nich se řeší podíly a pravomoci. Daron údajně chtěl větší podíl ze zisku vydavatelství a být jediným člověkem, který bude moct mluvit s médii. Na tom se však kluci jednohlasně neshodli a diskuze nepřinesla rozuzlení.

Koncert SOAD 16. června v O2 Aréně

Jestli se pánové nakonec dohodnou, potkají se ve studiu a vzniknou další nahrávky, je ve hvězdách. Jisté ale zůstává jedno. Čeští fanoušci je uvidí společně zahrát 16. června v pražské O2 Aréně. Koncert už je ale beznadějně vyprodán. Vstupenky můžete koupit už jen z druhé ruky nebo je případně vyhrát v mediálních soutěžích.

Speciálními hosty budou brazilští Ego Kill Talent, kteří nedávno vydali své druhé album a v dubnu se jim poštěstí koncertovat na brazilských stadionech společně s kapelami Metallica a Greta Van Fleet. V květnu se poprvé představí v USA a v červnu pak vystoupí na evropských festivalech.

Související články

Další články