Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Pátrání po Janě Paurové: Z domu nikdy neodešla, pořád tam je. Během pár dnů najdou ostatky, říká teta

Pátrání po Janě Paurové: Z domu nikdy neodešla, pořád tam je. Během pár dnů najdou ostatky, říká teta
Zdroj: archiv rodiny, extra.cz
+ Dalších 17 fotografií
pátrání pokračuje
Před sedmi lety beze stopy zmizela Jana Paurová ze Slavětína na Lounsku. Případ pohřešované ženy se nyní opět začal prošetřovat. Policisté zavítali do domu, kde žije její manžel Pavel Paur. Teta pohřešované Jany je přesvědčená, že tehdy svou ženu zavraždil a její tělo schoval. Redakci eXtra.cz Renata Winklerová popsala, jak vypadaly Janiny poslední dny před zmizením. Teta je přesvědčená, že tělo se najde v domě.

Od zmizení Jany Paurové ze Slavětína uběhlo sedm let. Mnoho lidí je přesvědčeno že čtyřnásobná matka je již dávno po smrti. Její manžel Pavel Paur ji údajně fyzicky týral a někteří proto uvažují, zda za jejím zmizením nestojí právě on. Tělo ale policisté zatím nenalezli. Nyní se po letech vrátili zpět na místo, kde byla pohřešovaná spatřena naposledy. Prohledávají dům, garáž i zahradu - psali jsme zde

Jana Paurová čelila vyhrožování

Redakce eXtra.cz kontaktovala Janinu tetu Renatu Winklerovou a požádala ji o rozhovor. Ta popsala, co si myslí, že se osudnou noc opravdu stalo. Přesto, že se s neteří před zmizením nevídala osobně, pravidelně s ní komunikovala přes Skype. Už tam si všimla podivného chování ze strany Janina muže Pavla Paura.

"Říkal přímo přede mnou, že ji stejně jednou zabije a smál se u toho," vzpomíná Winklerová. Podle všeho Janě vyhrožoval, že pokud od něj odejde, už nikdy neuvidí své děti. Aby přetrpěla bolest, kterou jí manžel fyzicky i psychicky způsoboval, začala pít alkohol. "Říkala mi: "Teto já prostě musím pít. Potom si jen lehnu a nevnímám, co se mnou dělá. Je mi už potom jedno, jestli na mě močí, bije nebo mě znásilňuje." uvedla Winklerová pro eXtra.cz.

Nespokojenost obou partnerů ve vztahu nakonec vedla k nevěře. Pavel si hledal jiné ženy na seznamkách a Jana si měla údajně také najít milence. "Nesouhlasila jsem s tím. Vysvětlila jsem jí, ať počká po rozvodu," řekla eXtra.cz Winklerová. Dodala, že Paur sám měl milenky, ale také na Janu velmi žárlil.

Situace se vyhrotila natolik, že týraná Jana skončila v lednu v nemocnici. "Čtrnáct dní se vůbec neozvala. Když konečně zavolala, řekla mi, že měla silný otřes mozku. Zase ji zmlátil," objasnila Winklerová. Neteř ji následně po telefonu žádala, ať pro ni teta přijede. "Řekla jsem jí, ať vezme děti, sbalí se a přijede za mnou," dodala. Telefonát proběhl 30. ledna, tehdy Janu slyšela naposledy.

Manžela Paura nahlásila na policii

Jana podle tety svého muže milovala přesto, že jí fyzicky ubližoval. Několikrát na něj ale podala trestní oznámení na policii. Ze strachu však udání vždy stáhla. Násilného chování si všimla i sociálka. Policie žádala prostřednictvím dopisu, aby se Jana dostavila na služebnu. Dopis byl doručen v pátek 1. února, ve stejný den byla naposledy spatřena. V dopise stálo, ať se v pondělí dostaví na výslech.

Zmizení Jany Paurové očima otce

Tatínek Jany Paurové je přesvědčen, že jeho dceru zabil Pavel Paur. Otec Paurové Jaromír Vavřinec si myslí, že tělo jeho dcery je zakopané v Slavětíně. „Jsem přesvědčen, že tam někde je. Ať policisté rozkopou celý dům a zahradu," uvedl v roce 2016 pro MF Dnes. "V noci se často budím a přemýšlím, co se Janě stalo, co všechno jí prováděl," dodal Vavřinec. Je přesvědčen, že Paur jeho dceru bil, ponižoval a znásilňoval.

Více o tématu

Ještě ten den Pavel Paur odvezl nejmladší tři děti Šárku, Míšu a Pavlíka ke své matce. Doma zůstala jen Jana, která se vrátila domů z návštěvy své přítelkyně, Pavel a nejstarší syn David. Tomu bylo v té době třináct let. "Pavel na ten dopis asi přišel a rozčílil se. Mohli se začít hádat a on ji potom prostě zabil. Nešťastná náhoda to rozhodně nebyla," myslí si Winklerová.

Podle všeho Pavel tvrdil, že Jana byla noc před zmizením v podnapilém stavu a proto jí řekl, ať jde hned spát. Druhý den ráno se Jana vypařila. Podle Paura odešla bez občanského průkazu, peněz a bez jakéhokoliv oblečení. "Určitě je někde v baráku zakopaná nebo zabetonovaná. Ta se nikdy nedostala z baráku," dodává teta. Až v pondělí 4. února oznámil Paur zmizení své manželky na policii.

Případ se nikdy nepodařilo uzavřít. Podle policie dokonce existuje i varianta, že Jana z domu utekla a žije v zahraničí. V to ale její teta nevěří. Je přesvědčená, že v domě během pár dnů najdou lidské ostatky.

Druhou část rozhovoru s tetou Jany Paurové přineseme ve čtvrtek.

Související články

Další články