Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Záhadné zmizení Jany Paurové: Policie znovu pročesává její dům, vykopou tělo?

Záhadné zmizení Jany Paurové: Policie znovu pročesává její dům, vykopou tělo?
Zdroj: archiv rodiny/Facebook - Filip Gloser
+ Dalších 19 fotografií
pátrání
Už je tomu 7 let, co beze stopy zmizela maminka čtyř dětí Jana Paurová. Policie znovu začala pročesávat pozemek ve Slavětíně na Lounsku, kde pohřešovaná žila. Mnozí si myslí, že za jejím zmizením může stát manžel Pavel Paur. Podle příbuzných ji týral. Paurovi ale žádný čin nikdy nebyl prokázán.

Policisté z pořádkové jednotky celé odpoledne hlídají okolí domu, kde žila Jana Paurová, která záhadně zmizela před sedmi lety. K domu navíc v podvečer dorazili kriminalisté a psovod.

Nová stopa?

"Mohu potvrdit, že kriminalisté provádějí na několika místech v Lounech úkony trestního řízení vztahující se k trestné činnosti spáchané v minulosti. V současné době nemůžeme poskytnout žádné bližší informace," sdělila pro Novinky.cz mluvčí policejního prezidia Kateřina Rendlová.

Podle katastru nemovitostí kriminalisté zasahují v domě, který patří pohřešované Janě a jejímu manželovi. "Dnes už práci ukončili. Možná se vrátí zítra, možná už něco našli. Těžko říct více, nikdo informace nedává," sdělil pro eXtra.cz zdroj ze Slavětína.

Záhadné zmizení Jany Paurové

Jana Paurová jakoby zmizela ze světa. Maminka čtyř dětí se začala pohřešovat už 4. února 2013. Její zmizení ohlásil manžel Pavel Paur v pondělí. Jen pár dní před zmizením, konkrétně v pátek, převzala Jana výzvu od policie, že se má dostavit na policii, aby svědčila proti manželovi kvůli týrání. Trestní oznámení na Paura podala lounská sociálka.

Není jisté, kdy přesně se Jana ztratila. Nejsou žádní svědkové, není na žádném kamerovém záznamu, zkrátka zmizela beze stopy. Rodina Jany je však přesvědčena, že za jejím zmizením stojí manžel Pavel. Rodina tvrdila, že Janu zabil a pak někde ukryl. Dokonce se hovořilo o tom, že tělo je v betonu nebo ve studni. Policie ale muži nikdy nic neprokázala.

Okolí Slavětína, kde rodina žila, bylo opakovaně prohledáváno, ovšem marně. Policie nic nenašla, a tak je žena stále vedena jako pohřešovaná. "Ať se zaměří za prostor u garáže. Tam je podle tety tělo," sdělila nám žena, která rodinu dobře zná.

Je otázkou, zda nové pátrání na pozemku a v okolí garáže a studny přinese do případu nový posun.

Související články

Další články