Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Po zmizení manželky rychle zabetonoval díru v garáži, tvrdí rodina pohřešované Jany Paurové

Jana Paurová a Pavel Paur
Zdroj: archiv rodiny
+ Dalších 19 fotografií
pátrání
Ve Slavětíně na Lounsku se momentálně pátrá po těle Jany Paurové. Čtyřnásobná maminka tam záhadně zmizela před sedmi lety a nikdy nebyla nalezena. Rodina je však přesvědčena, že za zmizením stojí její manžel Pavel Paur. Ten ji údajně dlouho znásilňoval a týral. Kriminalisté se znovu zaměřili na dům, kde pohřešovaná žila. Na pomoc si přivedli psa, který je vycvičen na hledání lidských ostatků. "V garáži byla díra, říkala jsem mu, že tam spadnou děti, ať s tím něco udělá. Rychle to zabetonoval po Janině zmizení," uvedla žena, která rodinu dobře zná.

Policie ve Slavětíně prohledává dům, kde žila Jana Paurová s manželem a svými čtyřmi dětmi. Ta zmizela před sedmi lety a podle kriminalistů byly v případě čtyři možné varianty jejího zmizení. „Jednou je nešťastná náhoda, další je sebevražda, nemůžeme ani vyloučit, že se stala obětí trestného činu, a existuje i možnost, že stále žije,“ řekla Právu před několika lety krajská policejní mluvčí Alena Bartošová.

Nechal Janu Paurovou zmizet manžel?

Žena, která rodinu Paurových dobře zná, je však celou dobu přesvědčena, že Janu zavraždil její manžel Pavel. "Jsem moc ráda, že znovu začali kopat. Já jsem od svého začátku říkala, ať pořádně prokopou barák i garáž. V garáži byla dlouho díra, říkala jsem mu, že tam spadnou děti, ať s tím něco udělá. Moc to neřešil. Rychle to zabetonoval po Janině zmizení. Ten den zůstali doma jen Jana, Paur a nejstarší syn. Nejmladší syn ví, co se mamince stalo, ale nechce o tom mluvit ani s psychologem. K Paurovi se pak vrátit nechtěl," uvedla pro eXtra.cz žena, která je přesvědčená, že Janu zabil manžel.

Právě Pavel Paur však pohřešování manželky nahlásil. Několik dní před jejím zmizením se však měla čtyřnásobná matka dostavit k soudu kvůli týrání, které měla od manžela snášet. Už dříve se totiž svému otci svěřila o strašlivých činech, které prožívala. „Dělal jí hrozné věci, když přijela, stěžovala si mi, že na ni močí, že ji bije a znásilňuje,“ řekl před lety pro deník Blesk otec pohřešované Jany.

Hledání nových stop na pozemku Paurových vyvolalo diskuzi na sociálních sítích. Mnozí si myslí, že Pavel svou ženu opravdu zavraždil a tělo ukryl. "Konečně se její teta dočkala. Od samého počátku na to poukazovala a po sedmi letech se dočká, aby věděla, co se s neteří stalo. I když celou dobu ví, že jí ublížil ten hajzl a ten starší syn to dobře ví," prohlásila na Facebooku paní Zdena.

Zmizení Jany Paurové očima otce

Tatínek Jany Paurové je přesvědčen, že jeho dceru zabil Pavel Paur. Otec Paurové Jaromír Vavřinec si myslí, že tělo jeho dcery je zakopané v Slavětíně. „Jsem přesvědčen, že tam někde je. Ať policisté rozkopou celý dům a zahradu," uvedl v roce 2016 pro MF Dnes. "V noci se často budím a přemýšlím, co se Janě stalo, co všechno jí prováděl," dodal Vavřinec. Je přesvědčen, že Paur jeho dceru bil, ponižoval a znásilňoval.

Více o tématu

Někteří lidé ale připomínají, že Jana Paurová měla mít i problémy s alkoholem. "Vím, že ji mlátil, ale to, že ona chlastala jak duha, to už nikdo nenapíše. Co když jí neublížil on, ale prostě od něj utekla? Děti vídám a maminka jim skoro vůbec nechybí," upozornila Denisa N.

Právě na děti se při vyšetřování zaměřili. Dva nezletilí synové ale proti otci vypovídat nechtěli. Psycholožka Eva Lochovská dříve u soudu objasnila, že mladší z chlapců prožil traumatický zážitek, který nedokázal zpracovat. „Zpočátku byl depresivní, uzavřený do sebe, nekomunikoval. Postupně začal mluvit o matce, kterou měl rád a která mu chybí. Hezky mluvil i o mladších sestrách. O otci a starším bratrovi Davidovi však hovořit nechtěl, jako by to pro něj bylo tabu,“ řekla dětská psycholožka.

Našli novou stopu?

Spekuluje se také, že právě starší syn David o zmizení matky ví mnohem více. Kriminalisté nemají žádné svědky, kteří by Janu v den jejího zmizení spatřili, a na kamerových záznamech také není. Někteří členové rodiny tvrdili, že její tělo může být v betonu nebo studni.

Pátrání na pozemku se speciálně cvičenými psy začalo pondělí, později na místo přijeli i hasiči s čerpadlem. V úterý se do Slavětína dostal také fekální vůz a nakladač používaný k manipulaci s pískem a sypkým materiálem.

„Mohu potvrdit, že kriminalisté provádějí na několika místech v Lounech úkony trestního řízení vztahující se k trestné činnosti spáchané v minulosti. V současné době nemůžeme poskytnout žádné bližší informace,“ sdělila pro web novinky.cz mluvčí policejního prezidia Kateřina Rendlová.

Lidé ze Slavětína spekulují, že Paur je momentálně na policejní služebně. Děti, které v domě žily, jsou nyní zřejmě u příbuzných. S Paurem žil v domě jeho nejstarší syn David a dvě dcery. Mladší syn Pavlík s tátou po zmizení maminky žít nechtěl. Zůstal u příbuzných a snažil se zbavit psychického traumatu. Podle dostupných zdrojů není zřejmé, zda děti k případu v minulosti poskytly nějaké zásadní informace, které by kriminalisté využili.

KOPÁNÍ NA POZEMKU A PÁTRÁNÍ PŘIHLÍŽÍ TAKÉ PAVEL PAUR. VÍCE NAJDETE ZDE.

Související články

Další články