Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Manžel Pavel sleduje, jak hledají tělo Jany Paurové: Psy cvičené na hledání ostatků poslal na zahradu syn?

Manžel Pavel sleduje, jak hledají tělo Jany Paurové: Psy cvičené na hledání ostatků poslal na zahradu syn?
Zdroj: archiv J. Paurové, Google Maps
+ Dalších 18 fotografií
pátrání pokračuje
Kriminalisté začali znovu intenzivně pátrat po pohřešované Janě Paurové. Žena za velmi podivných okolností zmizela v únoru 2013 ze svého domu ve Slavětíně. Její manžel Pavel Paur tvrdí, že od rodiny a svých čtyř dětí odešla sama. Rodina si ale myslí, že ve zmizení má prsty právě manžel. Kriminalisté nasadili speciálně vycvičené psy a experty a kopou na pozemku u domu. V akci je i čerpadlo na fekálie. Najdou policisté tělo? Kdo je na k domu znovu přivedl? Objevují se spekulace, že po letech promluvil jeden ze synů.

Případ Jany Paurové kriminalisty i veřejnost zaměstnává od roku 2013. Podle manžela Pavla zmizela v noci 4. února a nedala o sobě vědět. Pavel Paur tvrdí, že manželka pila alkohol, nestarala se o děti a jednou v noci odešla neznámo kam.

Chtěla svědčit proti manželovi

Otec Jany Paurové a její příbuzenstvo má zcela názor jiný. Podle nich za zmizení paní Jany může právě manžel. Měl ženu krutě týrat, znásilňovat a ponižovat. Chystal se soud, kde Jana měla proti svému muži svědčit. K soudu už ale nedošla, zmizela.

Po letech se do Slavětína vrátili kriminalisté. Nasadili speciálně cvičené psy a pozemek obrací vzhůru nohama. V akci je stroj na zvedání sypkých materiálů i čerpadlo na fekálie. Podle informací Žateckého deníku byli u výslechu oba synové. Je možné, že právě jeden z nich kriminalistům dodal informace, které policisty znovu donutili jít na pozemek.

Starší syn odmítl vypovídat, mladší se bál

Soud chtěl oba syny vyslechnout i v minulosti. Ten starší využil práva nevypovídat. Ten mladší se uzavřel do sebe. "Zpočátku byl depresivní, uzavřený do sebe, nekomunikoval. Postupně začal mluvit o matce, kterou měl rád a která mu chybí. Hezky mluvil i o mladších sestrách. O otci a starším bratrovi Davidovi však hovořit nechtěl, jako by to pro něj bylo tabu," uvedla psycholožka Eva Lochovská s tím, že dítě muselo prožít silný otřes. Její slova přinesl web Novinky.cz.

Je možné, že jeden z kluků nyní přeci jen promluvil a kriminalisté tak mají novou stopu.

Co dítě vidělo v noci?

"Tu noc byl doma jen Paur a Jana a jejich dva synové. Holčičky (Paurovi mají dva syny a dvě dcery) byly na víkend u babičky z tátovy strany. Ten nejmladší ví, co se stalo, ale nechce o tom mluvit. Ten starší maminku také týral, to jsem se dozvěděla až později od policie. Ten nejmladší o tom nechtěl mluvit ani před psychologem. Pak už k Paurovi jít nechtěl a žije u strýce," uvedl pro eXtra.cz příbuzná rodiny.

Zmizení Jany Paurové očima otce

Tatínek Jany Paurové je přesvědčen, že jeho dceru zabil Pavel Paur. Otec Paurové Jaromír Vavřinec si myslí, že tělo jeho dcery je zakopané v Slavětíně. „Jsem přesvědčen, že tam někde je. Ať policisté rozkopou celý dům a zahradu," uvedl v roce 2016 pro MF Dnes. "V noci se často budím a přemýšlím, co se Janě stalo, co všechno jí prováděl," dodal Vavřinec. Je přesvědčen, že Paur jeho dceru bil, ponižoval a znásilňoval.

Více o tématu

"Mohu potvrdit, že kriminalisté provádí na několika místech na Lounsku úkony trestního řízení, vztahující se k trestné činnosti, spáchané v minulosti," uvedla k pátrání policejní mluvčí Hana Rubášová. Podle informací Žateckého deníku je u nového pátrání přítomen také Paur. Sleduje, jaké úkony mu kriminalisté na pozemku provádí.

Čtyři verze

Dosud kriminalisté pracovali se čtyřmi variantami. Jana Paurová mohla spáchat sebevraždu, nebo ji mohl někdo zabít. Ve hře byla i varianta, že nešťastnou náhodou někam spadla a tělo se nenašlo. V minulosti kriminalisté nevyloučili i variantu, že Jana z domu odešla a někde žije. Je otázkou, zda práce na pozemku a nové pátrání přinesou rozuzlení celého případu.

Související články

Další články