Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Nejkrásnější Bond girl zamotá hlavu Třem mušketýrům: Eva Green kvůli roli prošla náročnou přípravou

Eva Green bude hvězdou Tří mušketýrů.
Zdroj: Bioscop / koláž eXtra.cz
+ Dalších 11 fotografií
PREMIÉRA

Bývalá Bond girl Eva Green (42) se pravidelně umisťuje na prvních příčkách žebříčků nejkrásnějších žen světa a není se čemu divit. Nyní tato kráska zamotá hlavu Třem mušketýrům v nové francouzské adaptaci známého románu Alexandra Dumase s podtitulem D'Artagnan. Přestože o nápadníky nemůže mít nouzi, na svého životního stále čeká. S její postavou Milady de Winter ji mnohé spojuje. Rozhovor s Green redakci eXtra.cz poskytla distribuční společnost.

Již zanedlouho vstoupí do kin francouzský snímek Tři mušketýři: D'Artagnan s mezinárodním hvězdným obsazením v čele s Vincentem Casselem (56) či Evou Green. Na rozdíl od současné britské verze Francouzi kladli důraz na zachování ducha nadčasového literárního díla Alexandra Dumase, jak můžete vidět i v oficiálním traileru. Nešetřilo se na lokacích, kulisách ani hercích a s rozpočtem 70 milionů dolarů půjde o jeden z nejdražších francouzských filmů vůbec.

Eva Green vs. Milady

Film Tři mušketýři bude rozdělen na dvě části a ta první bude mít premiéru již 6. dubna. Té druhé s podtitulem Milady se pak dočkáme koncem roku 2023 a bude se věnovat právě této hlavní ženské postavě, kterou ztvárnila herečka Eva Green.

"V obecném pohledu je mezi lidmi zakořeněno, že je Milady zlá, tajemná, neohrožená, ďábelská a ochotná udělat cokoliv, aby dostala, co chce. Ve druhé části tohoto filmu se dozvíme, proč se stala tou bezskrupulózní ženou. Právě ta vnitřní cesta, kterou zahlédneme v této adaptaci, mě přesvědčila k účasti na projektu. Milady je také bojovnice. Je mužná a stejně zručná v používání zbraní jako každý muž. Je to svobodná, nezávislá, moderní hrdinka, která se chopí svého osudu. Líbí se mi její hravost a její schopnost zesměšňovat společenské konvence," vysvětlila herečka, čím si ji postava získala.

Dva měsíce trénování bojových scén

Milady de Winter je zkušená jezdkyně a lstivá bojovnice. Eva Green tak musela pro roli trénovat dva měsíce scény s mečem a dýkou a cvičit jízdu na koni. Kromě toho pro posílení také trénovala aikido. "To vše mi pomohlo najít vnitřní sílu postavy. Hodně mě bavila práce s kaskadéry. Měli se mnou velkou trpělivost, protože jsem dost nešikovná. Další věc, která mi opravdu pomohla, byly fantastické kostýmy navržené Thierrym Delettrem.

Thierry chtěl, abychom vzbudili pocit, že Milady hodně cestovala. Toho dosáhl prostřednictvím výběru určitých materiálů a detailů, jako jsou východní šperky. Napadlo ho obléknout Milady pod šaty kalhoty, což jí dalo praktický, moderní rozměr pro případ, že by musela bojovat," popsala s tím, že byla opravdu zábava Milady hrát.

Vztah s Timem Burtonem

O herečce se ještě nedávno říkalo, že randí s hollywoodským režisérem Timem Burtonem (64). Stalo se tak poté, co se po třinácti letech rozvedl se svojí manželkou herečkou Helenou Bonham Carter (56), která do té doby hrála téměř ve všech jeho filmech, a místo ní začal obsazovat právě Evu Green. Ta to však na svém Instagramu popřela: "Na rozdíl od toho, co se povídá, nejsme s Timem Burtonem spolu. Mám velké štěstí, že jsem s ním mohla pracovat. Jestli jsem ho inspirovala, mi nikdy neřekl. To není jeho styl: je plachý, skromný, nesmírně citlivý."

Eva Green zřejmě v lásce štěstí moc nemá, a jak veřejně přiznává, vztahy příliš nehledá a přednější je jí práce. Když skončí 'líbánkové období', nastupuje dřina, která už jí tak nevyhovuje, jak ji cituje například NDtv. Z dávné minulosti jsou známé jen tři její vztahy - s herci Martonem Csokasem, Michaellem Pittem a Yannem Claassenem.

Shopaholicadel popsala své zdravotní problémy: Mám záchvaty, při kterých nesmím mít v dosahu ostré předměty, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy