Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Kontroverzní Tři mušketýři: D´Artagnana ztvárňuje herec tmavé pleti, lidé vytahují obočí

Malachi Pullar-Latchman v roli d’Artagnana.
Zdroj: Signature Entertainment
Předchozí Další
+ Další fotografie
film

Klasický román Tři mušketýři z pera Alexandra Dumase zná nejspíš každý. V tomto roce se diváci dočkají hned dvou filmových zpracování tohoto díla. Jenže zatímco připravovaný film z francouzské produkce sklízí po vydání traileru pochvalné reakce, ten britský spíše smích. Jednou z kontroverzí je pro některé diváky i černá pleť herce ztvárňujícího D´Artagnana. Pod trailerem na YouTube o tom vášnivě diskutují.

Román Alexandra Dumase Tři mušketýři byl zfilmován už mnohokrát. To však neznamená, že by zájem o jeho další zpodobnění opadal. Nyní se chystají toto známé dílo uvést v nové podobě jak v rodné Francii, tak na druhé straně Lamanšského průlivu.

Zatímco však trailer na francouzské zpracování sklízí vesměs pochvalu, určitě se nedá říci to samé o britské verzi. Komentáře pod vydanou ukázkou na YouTube trhají snímek na kusy. Kritiku u filmu režiséra Billa Thomase vzbuzuje hlavně postava D´Artagnana, kterého hraje herec černé pleti Malachi Pullar-Latchman.

Diváci: Chceme, aby Bruce Willis hrál Martina Luthera Kinga

"D´Artagnan je Gaskoněc z určité oblasti Francie a syn ze staré rodiny, která v minulosti sloužila králi. Tak proč je najednou obsazen černošským hercem? Dávalo větší smysl mít černošského herce nebo herce smíšené rasy, aby hrál jednoho ze skupiny ve verzi, kterou natočila BBC, která byla velmi dobře obsazena, aby to bylo spravedlivé, ale tohle je bez dobrého důvodu. A vzhledem k tomu, že letos přichází úžasně vypadající francouzská verze příběhu, připadá mi to jako ztráta času," píše v komentáři uživatel ericcoyle.

"Chci životopisný film o Šaka (významný africký vojevůdce a náčelník, pozn. red.) v hlavní roli s Brucem Willisem a životopisný film o Martinu Lutheru Kingovi v hlavní roli s Melem Gibsonem," rýpe ironicky Stogniew. "Nevěděl jsem, že Francie v té době měla tolik Angličanů a černochů...," píše IcoKirow.

Nejde o první případ z nedávné doby, kdy obsazení černého herce či herečky vzbudilo pohoršení. Někteří fanoušci kritizovali obsazení černé herečky do role trpaslice v seriálu Prsteny moci. Věrné fanoušky mohl rozhořčit fakt, že na rozdíl od knižní předlohy nedisponovala vousy. V britské třídílné sérii Anna Boleyn pak titulní roli anglické královny ztvárnila černošská herečka Jodie Turner-Smith. Toto zpracování si na serveru ČSFD vysloužilo úctyhodná 2 %.

Utajený spor Slávka Boury s Železným. Rande pro LGBT natočil navzdory zákazu ředitele Novy, ten se pak chlubil cizím peřím

Související články

Další články

Nejnovější kauzy