Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Nákaza v dovolenkovém ráji: Koronavir uvěznil na Kanárech v hotelu 6 Čechů

Zdroj: archiv H10 Costa Adeje Palace
+ Dalších 8 fotografií
covid-19
Na hotel v dovolenkovém ráji na Tenerife byla uvalena karanténa. Komplex H10 Costa Adeje Palace ubytoval Itala, u kterého se prokázala nákaza koronavirem Covid-19, pozemek nyní hlídají policisté a je v něm podle zahraničních médií uvězněno zhruba tisíc osob, včetně šesti Čechů.

Hotel H10 Costa Adeje Palace na Tenerife je velmi oblíbeným cílem turistů. O tom, že byla na komplex uvalena karanténa, informoval britský deník The Sun. U všech vchodů a východů stojí policisté, kteří hlídají, aby se nikdo nedostal dovnitř a především ani ven.

Letovisko na Tenerife je oblíbené i mezi Čechy, podle mluvčí cestovní kanceláře Canaria Travel Lenky Vikové se v hotelu nachází 6 Čechů. „Jde o dvě rodiny a jednu sólovou turistku,“ řekla Viková eXtra.cz. Češi na ostrov odletěli v pondělí a v pátek a vrátit se měli do 6. března. Zatím ovšem není jisté, zda komplex skutečně opustí podle plánu.

Co je koronavirus

Koronavirus je souhrnné označení pro čtyři rody virů, které způsobují u lidí a zvířat onemocnění s různým stupněm závažnosti. Název je odvozen od charakteristického uspořádání povrchových struktur lipidového obalu virů ve tvaru sluneční koróny.

Může způsobit běžné nemoci, například nachlazení, ale také smrtící choroby, jako je dýchací onemocnění zvané těžký akutní respirační syndrom SARS (Severe Acute Respiratory Syndrome) či infekce MERS (Middle East Respiratory Syndrome).

Nový typ koronaviru, který je označován jako 2019-nCoV, je sedmým typem z této skupiny virů, který je přenosný na člověka. Mezi příznaky infekce patří dýchací potíže, horečka a kašel.

Více o tématu

Koronavirus s názvem Covid-19 byl prokázán u italského turisty, který byl s manželkou v resortu ubytován už týden. Muž se na dovolenou na Kanárské ostrovy vydal z Lombardie, což je jedna z italských oblastí, v nichž se nákaza rozšířila nejvíce. Vláda potvrdila, že muž byl hospitalizován a podstoupí další sérii testů.

Ve Španělsku se jedná o třetí potvrzený případ nákazy koronavirem. Testována je zároveň i pacientova žena, u té ale prvotní testy vyšly negativně. Turisté zatím nevědí, jak dlouho budou v komplexu zavřeni.

Hotel se čtyřmi hvězdami a skvělým hodnocením

Komplex H10 Costa Adeje Palace je oblíbeným cílem turistů z celého světa. I Češi si ho velmi oblíbili a na stránkách cestovních kanceláří zanechávají v drtivé většině velmi pozitivní recenze. Vypravují se tam hlavně rodiny, pro které personál připravuje pestrý animační program. Součástí hotelu je venkovní i vnitřní bazén a pláž se nachází jen pár metrů daleko.

Češi vychvalují především nádherné pláže, krásné moře a přívětivý personál. Pozitivní komentáře neminuly ani stravování, které je prý velmi pestré. Podle recenzí se tedy zdá, že pro občany nejen Česka je Tenerife a konkrétně tento komplex dokonalým dovolenkovým rájem.

Související články

Další články