Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Z Prahy do Nizozemska jen s povinnou karanténou: Hlavní město Česka je rizikový region

Z Prahy do Nizozemska jen s povinnou karanténou: Hlavní město Česka je rizikový region
Zdroj: Pixabay
koronavirus
Praha nyní patří mezi rizikové regiony pro Nizozemsko. Ti, kteří cestují z hlavního města České republiky, tak musí v zemi podstoupit povinnou desetidenní karanténu. Negativní test na covid-19 ani neexistence příznaků člověku nepomohou. Jsou ale výjimky, kterých se opatření netýká.

Desetidenní karanténu v Nizozemsku musí absolvovat od dnešního dne lidé, kteří pobývali v Praze. Nutná je i pro osoby, které netrpí žádnými příznaky koronaviru, a to i tehdy, pokud jim test vyšel negativní. "Cestovatelů z ostatních oblastí České republiky se opatření netýká. Osoby pobývající v Nizozemsku by pak měly do Prahy cestovat pouze v nezbytných případech," uvedlo české ministerstvo zahraničí.

Povinnou karanténu mohou lidé podstoupit z domova nebo v dočasném či prázdninovém ubytování. Přeshraniční pracovníci a pracovníci v dopravě či ve zdravotnictví a pečovatelských službách jsou považováni za výjimku a opatření se jich netýká. Nesmí mít ale žádné příznaky koronaviru. "Karanténní opatření se nevztahuje osoby, které tranzitují přes Nizozemsko letecky a neopustí mezinárodní tranzitní zónu letiště," dodalo ministerstvo.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy