Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Dramatický nárůst nově nakažených koronavirem: Česko zařadila další země mezi rizikové

Dramatický nárůst nově nakažených koronavirem: Česko zařadila další země mezi rizikové
Zdroj:
Koronavirus
Během úterý přibylo v České republice 2 394 nově nakažených koronavirem. Jedná se o druhý nejvyšší denní nárůst od začátku epidemie v zemi. Česko zařadil další stát mezi rizikové. Po příjezdu do Nizozemska čeká karanténa i ty, kteří mají negativní test.

V posledních dnech padají v Česku rekordy v počtu nově nakažených koronavirem Druhý nejvyšší denní nárůst nově nakažených byl zaznamenán v úterý, kdy laboratoře potvrdily 2 394 nových případů nemoci covid-19

První případy onemocnění covid-19 se v České republice objevily 1. března. Od té doby se v zemi celkem nakazilo 53 158 lidí, z čehož se 26 151 nakažených uzdravilo. S onemocněním covid-19 zemřelo v zemi 531 osob. Aktivních případů je podle informací ministerstva zdravotnictví aktuálně 26 476. Většina z nich má ale mírný průběh nemoci.

Jak přibývá nakažených, tak přibývá i nových opatření, aby se šíření nákazy eliminovalo na minimum. Ministr zdravotnictví Roman Prymula se již v úterý nechal slyšet, že od čtvrtka omezuje otevírací dobu barů a dalších nočních podniků. Hospody i restaurace budou muset zavírat v deset večer, přičemž opatření zatím platí na 14 dní. Která další opatření plánuje zavést, oznámí v průběhu dneška, tedy středy.

Rizikové Česko

Protože rapidně stoupá počet nově nakažených, čím dál více zemí zařazuje Česko na seznam rizikových zemí. V úterý se další země rozhodla, že pro ně nejsme bezpeční. Na seznam rizikových zemí zařadilo Českou republiku Nizozemsko

Lidé z Česka musí po příjezdu do Nizozemska nastoupit do karantény, a to i v případě, že mají negativní testy. Povinná karanténa se netýká pouze lidí, kteří přes Nizozemsko jen letecky cestují do jiné země a na letišti neopouštějí mezinárodní tranzitní zónu.

Také Německo nejspíš zařadí Česko na seznam rizikových zemí. Ministr zahraničí Tomáš Petříček řekl, že by se tak mohlo stát už ve středu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy