Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Macura před týdnem varoval média, že chystá únos Ivety: Přečtěte si v plném znění jeho neuvěřitelný vzkaz Bartošové!

Zdeněk Macura Ivetě přestane pomáhat. Ale musí své přání zrušit.
Zdroj: facebook.com
Předchozí Další

Tento mail obdržely redakce klíčových bulvárů minulý týden. Zdeněk Macura (39), který je na útěku s Ivetou Bartošovou (47), jich rozeslal do té doby řadu. Tenhle je ale zvlášť výživný! Je ten člověk další spasitel nebo další neštěstí? Obrázek si udělejte sami. Text vzkazu novinářům a Bartošové necháváme v plném znění i s chybami, není nijak redakčně krácen a vyjadřuje pouze názor pana Macury, nikoli redakce eXtra.cz

zdenek.macura

Ahoj Iveto,

Píšu Ti tento otevřený veřejný e-mail, neboť to považuji za svou občanskou povinnost. Poslední e-mail takto přímo ode mě k tobě jsem napsal před skoro rokem zpátky. Ten e-mail je veřejný, ne proto, že bych se chtěl zviditelňovat, ale abych se chránil a také tebe. Jakýkoliv krok, který udělám ve skryty bývá totiž nebezpečně obrácen proti mě, jako například před časem se objevilo " Ve tmě číhal maniak" a jiné nesmysly.

Jde o to, že v posledních dnech jsem zjistil, že od roku 2004 je domácí násilí je v České Republice trestným činem a jelikož u Tebe existuje velmi výrazné podezření, že jsi toho obětí a sám jsem byl některých věcí přímo svědkem, je mou občanskou povinností toto nahlásit na policii, což jsem udělal právě včera. Také jsem podal trestní oznámení na některé média a redaktory, kde je podezírám, že o domácím násilí věděli, ale úmyslně jej zamlžovali. Oni totiž soustavně odmítají uvádět hlavní důvod, proč tohle řeším a to je, že jsi mě o to požádala a že je podezření na domácí násilí a stále mi nesmyslně dávají nálepky jako například: fanatický obdivovatel, neúnavný ctitel a podobné nesmysly a výmysly. Podezírám je, že úmyslně zakrývají skutečnost velkého podezření na domácí násilí a proto jsem podal trestní oznámení také na ně. Detaily jsou v příloze. Konkrétně se jedná o Rudolfa Šindeláře, Lenku Špillarovou ( ta možná to nedělala úmyslně, ale z neznalosti, to musí prošetřit policie ), neznámého pachatele z deníku AHA a neznámého pachatele z televize NOVA

Od Tebe jsem dne 14. srpna dostal tuto zprávu: "Můžeš prosím hned přijet? Jde mi o život. Prosím!!! Sos", ale když jsem přijel, vše se obrátilo proti mě. Nedávno jsem ale mluvil s profesionály na domácí domácí a ti mi vysvětlili, že to je typické chování obětí domácího násilí, že když někomu zavolají o pomoc, on přijede, ale objeví se tam dotyčný agresor, pak často agresor toho člověka napadne a dotyčná oběť vše obrátí proti tomu, komu volala o pomoc, přesně jako se stalo v mém případě. Teď tedy tomu plně rozumím. Profesionálové na domácí násilí mi řekli, že bych to měl určitě nahlásit na policii. Také mi bylo vysvětleno, že takovým lidem je neúčinější pomoc právě zvenčí a že je důležité, aby lidé okolo se dotyčnému snažili pomoci a že to není žádné vměšování se do vztahu druhému člověku. Řekli, že bych se ti měl snažit pomoci například tím, že tě o těchto věcech budu informovat, nejlépe nalézt cestu, jak s tebou důvěrně mluvit atd. Domácí násilí je velmi zlé jednání a je to trestný čin a jeho obětem je potřeba se snažit pomáhat. O to prosím také redaktory z různých médií.

Domácí násilí neznamená nějaké bitky a hádky, ale soustavná snaha jednoho udržovat si nad druhým zlým způsobem moc a kontrolu. Základními znaky jsou:

- oběť na veřejnosti toto popírá, vše probíhá za zavřenými dveřmi

- násilník dělá oběť ze sebe

- ponižování, nadávky

- izolace od rodiny a přátel

- vyhrůžky, zastrašování, výhrůžná gesta

- zamykání, omezování volného pohybu, kontrola sms, telefonů, sledování

- zamezování přístupu k penězům

- fyzické napadání, facky, bití, kopání, škrcení

- ničení věcí

- v některých případech nucení k pohlavnímu styku.

Oběť může cítit ztrátu sebedůvěry, nespavost, nesoustředěnost, strach, stres, ztrátu důvěry v jiné lidi

(následuje výčet odkazů na weby o domácím násilí, pozn. autora)

*PROSÍM POVINNĚ PRO VŠECHNY REDAKTORY TOTO PŘEČÍST A NASTUDOVAT: TRVÁ TO MAX. 15 minut.

IVETA JE S VELKOU PRAVDĚPODOBNOSTÍ MEGA PŘÍPAD DOMÁCÍHO NÁSILÍ*

Já sám jsem měl dříve úplně zkreslené představy o tom, co je to domácí násilí, opravdu je potřeba, aby si to všichni redaktoři přečetli. Věřím, že do dnešního dne, většina z nich vůbec neví o co se jedná. Nemusí někdo druhého nutně bít, ale už jenom nadávky a ponižování je trestným činem, nebo jen snaha druhého izolovat je trestným činem, nebo jen kontrola komunikace, telefonů a smsek je trestným činem.

Po prostudování odborných dokumentů o domácím násilí jsem pochopil, že nemá smysl vůbec brát v potaz jakékoliv tvá veřejná vyjádření v médiích či případnou reakci na tento e-mail. Smysl má pouze osobní, důvěrný rozhovor. Je potřeba hledat za tím, proč vůbec to či ono říkáš nebo se vyjadřuješ. Mám velký dům, kde pronajímám hodně garsonek a napočítal jsem už 6 žen, které prošlo domácím násilím a u mě našlo bezpečí a útočiště. I když se za to styděly, důvěrně mě sdělily různé podrobnosti a přesně to odpovídá tomu, jak jsem mohl nastudovat na stránkách organizací, které se tím profesionálně zabývají. Domácí násilí je opravdu specifický a hodně rozšířený fenomén. Je to ale trestný čin a jeho pachatelé to dělají vědomě a úmyslně. Případné svalovaní na to, že dotyčný "má prostě nervy" nebo že se napil a jiné, jsou jen výmluvy. Toto násilí je úmyslně zlé s cílem udržet si moc a kontrolu.

V příloze uvádím scan trestního oznámení.

*Tolik prozatím a věřím, že se to co nejdřív podaří vyřešit.

Měj se hezky a držím palce.

Zdeněk.*

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy