„Víte, já jsem to fakt asi neuhlídal, ale to nešlo, nešlo to,“ říká zoufalý Josef Rychtář (55) a pouští ve čtvrtek večer našeho redaktora dál do vily v Uhříněvsi, kterou před pár hodinami ve spěchu opustila Iveta Bartošová (47), pro kterou si přijel její další rytíř Zdeněk Macura (39).

Má samozřejmě na mysli alkohol, o kterém se snaží celý večer tak nějak mlžit, ale nezastírá evidentní stopy toho, že v domě žil s těžkou alkoholičkou. Schovky na flašky jsou všude: „Jo, tyhle červený tubusy na diplomy, no však víte,“ nepřímo prozrazuje jeden z Ivetiných úkrytů a bere nás do obývacího pokoje, kde má překvapivě vše své místo. Že v domě uklízí i uklízel on, je zřejmé na první pohled: „Iveta buď spala nebo – no však víte. V nedaleké vietnamské večerce by mohli vyprávět,“ říká zkroušeně a sedá si vedle kamaráda, muzikanta z mokré čtvrti, který má ve vile aparaturu a s Ivetou zkoušel nahrávat. Na stole leží v řádku dopisy a vzkazy zpěvačce, které působí dojmem, že jí Rychtář musel v době své nepřítomnosti slovo od slova psát, jaké úkony má udělat.

„Asi jsem to podcenil, ale řekněte mi, kdo by to vydržel. Tisíckrát jsem jí říkal, že takhle se zničí, ale nedala si říct. Kde je, nevím, ale má tu doklady a vlastně všechno. Pro nějaké věci si chce přijet Artur, vůbec nevím, co mu vlastně řeknu,“ dodává ještě s vlhkýma očima Pepa a jde venčit fenku Gejšu, dalšího obyvatele vily, kterého mu tady Bartošová zanechala.

Kamarád si nakládá aparaturu a kamsi odjíždí, venku v autě znuděně zívají dva bulvární fotografové. Začíná pršet a Rychtář smutně chodí po zahradě a neustále opakuje, že „to prostě nešlo.“

Pak s ním natáčíme video, u kterého si stále nejsme jisti, zda ho zveřejnit. Stejně jako další fotky. Uvidíme.

Rychtář je fakt naměkko a zapaluje si tisící cigaretu.

Iveta mezitím kdesi začíná nový život se Zdeňkem Macurou. Telenovela pokračuje.