Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Václav Kopta pomáhá: Přijde mi legrační, jaké máme občas starosti

Václav Kopta pomáhá Ukrajině.
Zdroj: Martin Procházka / eXtra.cz
+ Další fotografie
zpověď

Situace na Ukrajině je velmi vážná a lidem není lhostejná. Mírumilovnou zemi bombardovanou Ruskem podporují i známé osobnosti. Herec a nově i hvězda show Tvoje tvář má známý hlas Václav Kopta (56) pro eXtra.cz prozradil, že se do pomoci také zapojil, nejde však o výjimečný případ, pouze o svých skutcích veřejně nemluví. V Tváři se podle svých slov za vítězstvím nežene, naopak je vděčný, že hlavním posláním show je pomoc těm, kteří to skutečně potřebují.

Herec Václav Kopta nelehkou situaci na Ukrajině nejen sleduje, ale také pomáhá těm, kteří to potřebují. Přesto nepatří mezi osobnosti, které o svých veškerých skutcích veřejně informují své sledující na sociálních sítích.

"Nejsem příznivec toho, aby lidé, kteří jsou veřejně známí, za každou cenu museli řvát do světa, kde a komu svou snahou pomáhají. Ale ano, já jsem se do pomoci také zapojil, jednoduše jsem zadal v bance trvalý příkaz, aby chodila peněžní částka na konto organizace, kterou jsem vyhodnotil jako nejvhodnější, má největší dosah a nejoperátnější přístup," svěřil se Kopta pro eXtra.cz se slovy, že právě finanční pomoc vyhodnotil jako nejlepší možný způsob, jak se do podpory zapojit.

"Tu pomoc, která skutečně a efektivně pomůže, vidím ve finanční podpoře, to jsem uskutečnil, a pokud to bude nutné, budu v tom pokračovat. Myslím si, že to takhle vidí většina lidí nejen u nás, ale v celé Evropě, a to je to jediné, co teď můžeme pro tuhle těžce zkoušenou zemi udělat," řekl Václav Kopta, se kterým jsme se setkali během schůzky hvězd z pořadu Peče celá země.

Poslání Tváře je pomoc lidem, kteří to opravdu potřebují

Václav Kopta je jednou z hvězd nové řady show Tvoje tvář má známý hlas. První epizodu dokonce ovládl a odnesl si za svůj výkon první místo. Favorita na vítězství podle svých slov nemá, myslí si, že cílem show je mnohem podstatnější věc.

Válka na Ukrajině.

Jak pomoci Ukrajině

Válka na Ukrajině je nejen vojenskou, ale také humanitární katastrofou pro místní obyvatele.

Pomoci můžete skrze několik finančních sbírek, které založily české neziskové organizace:

- Sbírka na platformě Darujme, kterou pořádá Paměť národa

- Sbírka organizace Člověk v tísni

- Sbírka organizace Charita Česká republika

- Sbírka organizace Adra na platformě Znesnáze

Více o tématu

"Favorita na vítěze nemám, nedokážu si představit, jak se to ještě vyvine, a ani to nějak neřeším. Podstatou Tváře je vybrat nějaké finance, v každé části se předává šek v hodnotě 25 tisíc korun tam, kde to lidé opravdu potřebují a mají na rozdíl od nás skutečné starosti. My si někdy jen ráno řekneme, že máme depku, protože prší. Zdá se mi to legrační, když se pak člověk podívá na příběhy dětí, které se narodily s mozkovou obrnou nebo jsou jinak postižené.

Zaplať pánbůh, že se alespoň tímto způsobem může přispět ke zkvalitnění jejich životů. To je podle mě to poslání této soutěže. Nic víc, nic míň," dodal Václav Kopta.

Smutný pohled na Martina Kociána. Tohle s ním udělalo dvacet let na drogách

Související články

Další články

Nejnovější kauzy