Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Václav Kopta si plní sen jako řidič autobusu: Lákalo mě to víc než herectví, je to řehole, vstávám ve 3 ráno

Václav Kopta si plní sen jako řidič autobusu: Lákalo mě to víc než herectví, je to řehole, vstávám ve 3 ráno
Zdroj: Václav Kopta archiv
+ Dalších 5 fotografií
rozhovor
Václav Kopta (55) se proslavil v legendárnímu filmu Sněženky a machři a v současné době se připravuje na moderování Českých lvů 2020 a také na další pokračování oblíbené show Peče celá země. Bohužel stejně jako spoustu dalších umělců i Václava Koptu negativně zasáhla pandemie koronaviru. V rozhovoru pro eXtra.cz promluvil o tom jak se připravuje na Vánoce a proč se rozhodl během krize pracovat jako řidič autobusu.

Oblíbený český herec Václav Kopta se v současné době chystá na moderování Českých lvů 2020 a dalšího pokračování oblíbené show Peče celá země. Václav Kopta bude moderátorem Českých lvů potřetí a svou roli komentuje s humorem sobě vlastním.

"Když jsem Českého lva moderoval podruhé, stačilo zvolat: Dvakrát do stejné řeky nevstoupíš! Já to risknul a – neutonul jsem! V březnu 2021 si tedy půjdu zaplavat potřetí a budu doufat, že se nenaplní ani heslo: Třikrát a dost! Těším se na všechny tvůrce i filmové příznivce… hlavně aby už byla otevřená plovárna!"

V současné době se herec s rodinou chystají na Vánoce a redakce eXtra.cz Václava Koptu zastihla zrovna ve chvíli, kdy zařizoval vánoční stromek. "My jsme velmi konzervativní rodina. Vánoce strávíme na Šumavě a pak nás čeká netradiční cesta za dcerou do Švýcarska. Zrovna vezu v kufru auta stromek," smál se herec a moderátor.

"Moc se těším na to, že budeme všichni pohromadě. Co se týče tradic, budeme stavět rodinný betlém, který kdysi dávno koupil dědeček. Olovo lít nebudeme, to nechávám Kodetovi v Pelíškách. Nenechávám si věštit budoucnost. Já tady k těm věcem neinklinuji," řekl v rozhovoru pro eXtra.cz.

Moje touha stát se autobusákem byla větší než stát se hercem

Málokdo z lidí možná tuší, že sympaťák Václav Kopta je velkým milovníkem a nadšencem do autobusů. V současné nelehké době se tak herec rozhodl, že spojí příjemné s užitečným a začal jezdit jako autobusák.

"Už jsem byl v Řepích popřát svým kolegům krásné Vánoce. Jezdím hlavně víkendy, abych lidem nekradl práci. Pracuji jako brigádník, když se naskytne příležitost nebo když jim někdo chybí. Hrozně mě to baví a je to ohromná zkušenost. Samozřejmě že je to velmi náročná práce a i přesto, že vstávám 2:50, tak tu práci dělám moc rád. Vyzkoušel jsem si zase něco nového, svět z jiné stránky, je to tvrdý chleba, ti lidé nemají nic zadarmo. Manželka mi říkala, že mě snad nikdy neviděla tak unaveného jako nyní. Já jsem se vždycky chtěl stát autobusákem, dokonce ta touha byla větší než se stát se hercem. No a nakonec to dopadlo jinak. Práce autobusáka je řehole, to bez debat. Na druhou stranu já jsem z ní nadšený," dodal optimisticky Václav Kopta.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy