Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Vše o moderátorech, porotcích a soutěžících z pekařské show Peče celá země. Kdo vyhrál? Vítězkou je Petra Burianová

Pořad České televize Peče celá země je počeštěným formátem britské reality show The Great British Bake Off (zkráceně Bake Off), který Britové milují. V novém pořadu pečou výhradně amatérští pekaři, kteří soutěží o titul nejlepšího pekaře Česka.

První řada pekařské show Peče celá země má deset dílů.

  • Premiéra prvního dílu: sobota 4. ledna 2020 na ČT1
  • Finále 1. řady: sobota 14. března 2020 na ČT1

Moderátoři pořadu Peče celá země

Porota pořadu Peče celá země

Soutěžící pekařské show Peče celá země

Do pekařské show se zapojilo 12 amatérských pekařů z různých koutů České republiky, kteří se do soutěže kvalifikovali na základě castingu. Soutěžící předvádějí nejen to, jak to zvládají u trouby, ale také se chlubí, jaké dobroty se v jejich kraji dají ochutnat, jaké suroviny a recepty jsou pro něj typické a vyhlášené. Zde si můžete přečíst více o soutěžících pekařské show Peče celá země

Přehled soutěžících (a zároveň finalistek) Peče celá země:

Rozhovor se třemi finalistkami Peče celá země.

Vyřazení soutěžící: Kdo vypadl?

Buchty, koláče, bábovky, cukroví i slané dobroty a hlavně nové recepty!

Dá se celkem předpokládat, že rekordy ve sledovanosti bude trhat i u nás. Češi totiž pečou rádi a hodně. Dovedete si představit Českého Honzu bez buchet? Ale nejen kynuté buchty, ale i buchty na plech, ovocné buchty, s drobenkou i pudinkem, koláče s mákem i tvarohem, bábovky, cukroví, a mnoho dalších dobrot vznikají v troubách českých hospodyněk dnes a denně. Češi rádi pečou nejen o Vánocích. Díky novému pořadu se možná něco přiučí a rozšíří svoji sbírku receptů.

Můžeme se těšit na valašský frgál nebo hanácké hertepláky, štramberská ouška nebo bíneštych? Případně miletínské modlitbičky, pardubický perník, orlický šáteček a hořické trubičky? Nebo budeme slintat nad svítky, trhancem, štólami, beránky a mazancem, štrůdlem, kremrolemi, košíčky, pusinkami, řezy, bublaninami, makovci, šátečky, větrníky nebo vdolky? Nechme se překvapit! V plánu je i slané pečení.

Sledovanost Peče celá země

Sledovanost pořadu se pohybuje kolem milionů diváků. První díl sledovalo 1 065 000 lidí, druhý díl přilákal k televizním obrazovkám 914 000 diváků. Od té doby má sledovanost pořadu rostoucí tendenci. 6. kolo si nenechalo ujít 1 315 000 diváků.

Profily pořadu na sociálních sítích

  • "Facebook Peče celá země":
  • "Instagram Peče celá země":

Casting České televize do pekařské show Peče celá země

Česká televize zvalka na stránkách svého nového pořadu Peče celá země budoucí účastníky soutěže k přihlášení:

"Přijměte tedy naše pozvání a pojďte se spolu s námi vypravit na pomyslný a mlsný výlet do všech krásných míst naší země, odkud k nám přijede dvanáct soutěžících, aby nám předvedli nejen to, jak jsou šikovní u trouby, ale aby se také pochlubili a ukázali nám všem ostatním, jaké dobroty se v jejich kraji dají ochutnat, jaké suroviny a recepty jsou pro něj typické a vyhlášené. Nepočítejte ale s žádnými profíky, kteří si zaděláváním těsta vydělávají na živobytí, naopak, půjde o ryzí amatéry, kteří sice rádi a dobře pečou, ale čistě pro potěšení své, pro radost své rodiny a blízkých."

Články