Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Lidé se bouří proti Putinově agresi. Před ruskou ambasádou v Praze visí prasečí hlava!

Před ruskou ambasádou v Praze je i prasečí hlava.
Zdroj: se souhlasem Zdela
+ Další 4 fotografie
protest

Válka na Ukrajině stále pokračuje a zatím je její konec v nedohlednu. Podle posledních zpráv ruská armáda silně ostřeluje Kyjev, kde je stále i prezident Volodomyr Zelenskyj. Řada Čechů s Ukrajinci soucítí a odsuzuje kroky Vladimira Putina. Svůj nesouhlas dávají najevo i před ruskou ambasádou v Praze, kterou "ozdobili" prasečí hlavu. 

Situace na Ukrajina nenechává nikoho chladným, ani Čechy. Zatímco před ukrajinskou ambasádou v Praze se to hemží vlajkami a svíčkami, které tam chodí lidé zapalovat, před ruským velvyslanectvím se to hemží protiputinovskými vzkazy.

"Zastavte Putinovy válečné zločiny na Ukrajině," stojí na jednom z plakátů před ambasádou v Bubenči. "Sakra už žádné střílení," sděluje další.

Mezi vzkazy, které jsou napsané většinou v ukrajinštině a ruštině, se nově vyjímá i opravdová, zakrvácená prasečí hlava. Fotky z místa redakci eXtra.cz poskytl fotograf Zdela.

Boj o Ukrajinu
Válka na Ukrajině.

Jak pomoci Ukrajině

Válka na Ukrajině je nejen vojenskou, ale také humanitární katastrofou pro místní obyvatele.

Pomoci můžete skrze několik finančních sbírek, které založily české neziskové organizace:

- Sbírka na platformě Darujme, kterou pořádá Paměť národa

- Sbírka organizace Člověk v tísni

- Sbírka organizace Charita Česká republika

- Sbírka organizace Adra na platformě Znesnáze

Více o tématu

Válka odstartovala ve čtvrtek 24. února, kdy ruská armáda začala bombardovat řadu ukrajinských měst včetně Kyjeva. „Okolnosti od Ruska vyžadují rozhodné kroky,“ uvedl Vladimir Putin v nočním projevu. „Spravedlnost a pravda je na ruské straně,“ prohlásil prezident s tím, že pouze nechce dopustit, aby se na Ukrajině objevily jaderné zbraně.

Šéf Kremlu podle všeho nařídil útok na vojenské objekty i letiště. Bomby však dopadají i na tamní nemocnice, školky a sídliště. Ani rozsáhlé sankce Putina zatím nezastavily.

Ukrajincům nezbylo nic jiného než utéct. Ti, kteří mohli, si sbalili to nejnutnější, vzali děti a své mazlíčky a utekli za hranice.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy