Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Beyoncé slaví 38. narozeniny: Zpěvačka se stala hvězdou díky Johnu Lennonovi

Zdroj: instagram
+ Dalších 9 fotografií
výročí
Cenami ověnčená zpěvačka Beyoncé slaví 38. narozeniny. Kdysi nesmělá dívenka, na jejíž koncerty nyní chodí tisíce lidí a která se kromě zpěvu věnuje i herectví, dabingu a charitativní činnosti, začala zpívat už v 7 letech. V životě se musela vypořádat s nejednou prohrou, její cílevědomost ji však dostala tam, kde teď je.

Beyoncé se narodila 4. září 1981 v Houstonu v Texasu. Její otec je známý producent a manažer Matthew Knowles a maminkou je módní návrhářka Tina Knowles. Rodina, do které se narodila, patřila mezi ty, které si pro své děti mohly dovolit to nejlepší. Proto navštěvovala školu St. Mary's Montessori School, kde ji rodiče přihlásili k tanečním hodinám baletu a jazzu. Právě tam byl objeven její pěvecký talent.

Zpěvačka, které má k dnes již miliony fanoušků po celém světě, může za rozjezd své kariéry děkovat svému tanečnímu instruktorovi. Ten si totiž v hodině začal pobrukovat píseň, kterou Beyoncé dozpívala a učitele svým hlasem naprosto okouzlila. Začal ji přihlašovat do soutěží, z nichž první se zúčastnila už v 7 letech. Jindy nesmělá holčička se na pódiu rozzářila a když zazpívala píseň Imagine od Johna Lennona, dočkala se svých prvních ovací vestoje. Už v tu chvíli se stala velkou hvězdou a všichni tušili, že ve zpěvu je její budoucnost. Účast v soutěžích pokračovala, a tak Beyoncé zvítězila ve více než třiceti regionálních tanečních nebo pěveckých soutěžích.

Od zpěvu ve školních i kostelních sborech se Beyoncé posunula výš v době, kdy založila skupinu Girl's Tyme. Ta nakonec měla 6 členů a právě v ní Beyoncé zažila svou první velkou prohru. Hudební producent Arne Fragner přihlásil uskupení do tehdy největší soutěž pro mladé talenty Star Search, kde dívky naprosto propadly. Role manažera skupiny se nakonec ujal sám zpěvaččin otec a podíl na jejím finálním úspěchu má i matka, která pro děvčata šila kostýmy. Spolupráce na kariéře dcery však vedla mezi Matthewem a Tinou k častým hádkám a když bylo Beyoncé 14, její rodiče se rozešli.

Po částečném rozpadu, kdy se z původně šestičlenné skupiny stala tříčlenná, se dívky rozhodly přejmenovat na Destiny's Child. Roku 1997 podepsala skupina kontrakt s vydavatelstvím Columbia Records a roku 1998 vydala své první album. Sláva děvčat díky tomu dosáhla obrovských rozměrů a ceny i peníze se jen hrnuly. Poslední album dnes už rozpadlého uskupení vyšlo v roce 2004.

Prvním sólovým počinem Beyoncé bylo v říjnu roku 2002 hostování na úspěšné nahrávce rappera Jay-Z, které jí kromě prvního velkého úspěchu v sólo kariéře přineslo i životní lásku. Větší úspěchy už jen následovaly a zpěvačka se stala jednou z nejvíce oceňovaných umělkyň světa. I když je dnes matkou 3 malých dětí, svou kariéru nezanedbává a téměř každá píseň, kterou vydá, se stává hitem.

Související články

Další články