Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Beyoncé Giselle Knowles-Carter, známá pod jménem Beyoncé, je americká zpěvačka, herečka, producentka, textařka a módní návrhářka. Narodila se 4. září 1981 v Houstonu (Texas USA

Nejznámější písničky

Kariéra

Během dětství se účastnila mnoha soutěží, v nichž na regionální úrovni dosáhla téměř tří desítek vítězství. V Houstonu navštěvovala školu St. Mary's Montessori School, kde se účastnila tanečních hodin baletu a jazzu.

Slavnou se stala již v devadesátých let 20. století - to jako vůdčí členka dívčí R&B skupiny Destiny's Child která se stala jednou z nejúspěšnějších na světě. Seskupení tří zpěvaček se však po osmi letech rozpadlo.

Nezahálela a začala budovat vlastní uměleckou kariéru. V roce 2003 vydává první sólové album Dangerously in Love Zároveň dobyla americký žebříček se čtyřmi různými po sobě jdoucími deskami, což se předtím povedlo pouze Britney Spears

Roku 2014 se spojila se svým manželem a vyrazili na společné turné Mr. And Mrs. Carter Tour (zavítalo do 132 míst na celém světě). Všechny koncerty byly beznadějně vyprodané už po pár minutách.

Vyhrála 22 cen Grammy a získala 63 nominací, což se nepovedlo žádné jiné umělkyni.

Je nejvíce oceňovanou umělkyní v historii MTV Video Music Awards s 24 cenami.

Společnost Recording Industry Association of America ji ocenila jako nejvýznamnější umělkyní desetiletí v USA

V roce 2009 jí časopis Billboard udělil cenu za nejlepší písně hrající v rádiu za poslední dekádu, ocenění nejlepší umělkyně desetiletí získala roku 2011 od Millennium Award.

Roku 2014 se stala nejlépe placenou Afroameričankou a časopis Time ji, druhý rok po sobě, zařadil do seznamu 100 nejvlivnějších lidí světa.

Od roku 2006 má vlastní hvězdu na chodníku slávy v Hollywoodu

Herecký debut si odbyla v parodii Austin Powers - Goldmember (2002). O rok později se objevila ve snímku Pokušení v roce 2006 získala hlavní ženskou roli v komedii Růžový panter V témže roce si zahrála i v muzikálu Dreamgirls za který obdržela dvě nominace na Zlatý glóbus

Osobní život

Narodila se jako dcera Mathewa Knowlese, manažera a producenta, a Tiny Knowles návrhářky a projektantky. Jméno Beyoncé dostala na její počest, za svobodna se totiž jmenovala Beyincé.

Její mladší sestra Solange Knowles je zpěvačka, modelka a herečka.

Od roku 2002 byl jejím přítelem s raper Jay-Z Oženili se o šest let později.

Roku 2012 porodila dceru jménem Blue Ivy (Modrý Břečťan).

1. února 2017 přidala na Instagram fotku oznamující, že čeká dvojčata. Ta se stala nejoblíbenější v historii této sociální sítě.. Porodila je v červnu téhož roku. Dcera se jmenuje Rumi, syn Sir.

Články