Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jaromír Jágr koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

14 zajímavostí o natáčení filmu Dannyho parťáci, který dnes uvidíte v televizi

Film se bude vysílat v neděli 6. dubna ve 22.05 na TV Nova.
Zdroj: archiv distributora

14 – Julia Roberts dostala za svou roli z legrace 20 dolarů

Když dostala Julia Roberts nabídku hrát v Dannyho parťácích, napsal jí sám George Clooney a k dopisu připojil dvacetidolarovou bankovku se vzkazem: „Slyšel jsem, že teď bereš za filmy dvacet.“ Je to samozřejmě narážka na to, že se film natáčel krátce poté, co se Julia Roberts stala nejlépe placenou herečkou na světě, když začala dostávat 20 milionů dolarů za natočení jednoho filmu.

13 – Herec Don Cheadle vůbec není v titulcích

Ačkoli má Don Cheadle v Dannyho parťácích velkou roli, v titulcích ho vůbec nenajdete. Je to proto, že jeho agent chtěl, aby bylo jeho jméno společně s Georgem Clooneym, Mattem Damonem a Bradem Pittem. Místo toho tam ale není vůbec. Společně s nimi je v titulcích až v Dannyho parťácích 2 a 3.

12 – Postava Brada Pitta používá paruku Austina Powerse

Když je postava Rustyho převlečená za doktora, má na sobě herec Brad Pitt tutéž paruku, kterou používal Mike Myers při zkouškách na natáčení prvního Austina Powerse.

11 – Místo Matta Damona měl hrát Mark Wahlberg

Role kapsáře Linuse Caldwella byla napsána pro herce Marka Wahlberga, ale nakonec ji získal Matt Damon.

10 – Brad Pitt učí poker skutečné teen idoly

Když na začátku filmu učí Rusty Ryan televizní teen idoly, jak se hraje poker, jde o skutečné televizní teen idoly – Holly Marie Combs je ze seriálu Čarodějky, Topher Grace hrál v sitcomu Zlatá sedmdesátá, Johua Jackson je z Dawsonova světa, Barry Watson je ze 7th Heaven a Shane West z Once and Again.

9 – Měli tu hrál i bratři Wilsonovi

Komediální herci Luke Wilson a Owen Wilson měli hrát bratry Virgila a Turka. Místo toho se ale rozhodli zahrát si v Takové zvláštní rodince.

8 – Dannyho parťáci měli být původně černobílí

Režisér Steven Soderbergh chtěl film původně natáčet černobíle, aby šlo o poctu starým zlodějským filmům. Studio Warner Bros. mu řeklo, že klidně může, ale pouze pokud výrazně sníží rozpočet celého filmu. Takže si to Soderbergh nakonec rychle rozmyslel.

7 – George Clooney rád pije irské pivo

Herec George Clooney měl ve své převlékárně nainstalován soudek s pivem Guinness.

6 – Místo Clooneyho měl být Bruce Willis

Bruce Willis měl původně hrát Dannyho Oceana, ale nakonec musel z projektu odstoupit, protože se mu protáhlo natáčení předchozího filmu.

5 – Pro akrobatického Číňana šlo o první film

Shaobo Qin se díky prvním Dannyho parťákům vlastně poprvé objevil ve filmu. Pak si ještě zahrál ve dvojce a trojce. Tvůrci filmu ho objevili, když zkoušel své akrobatické představení se skupinou pekingských akrobatů, a požádali ho, zda by nešel na casting.

4 – Box Vladimira Klička proti Lennoxovi Lewisovi

Ve filmu je boxerský zápas mezi Vladimirem Kličkem a Lennoxem Lewisem. Je samozřejmě falešný a tito dva boxerští šampioni se nikdy spolu ve skutečnosti nestřetli. V roce 2003 ale Lennox Lewis boxoval alespoň s Vladimirovým bratrem, Vitalijem Kličkem.

3 – Tvůrce Iron Mana měl psát scénář

Herec Jon Favreau dostal nabídku napsat k Dannyho parťákům scénář, ale odmítl to. Později se proslavil jako scenárista a režisér Iron Mana.

2 – Hned tři herci z Dannyho parťáků se objevili v seriálu Pohotovost

Pohotovost zplodila spousta budoucích hollywoodských hvězd. George Clooney hrál doktora Douga Rosse prvních pět sezon, Don Cheadle byl v několika epizodách deváté série a Shane West hrál doktora Raye Barnetta v letech 2004 až 2009.

1 – Brad Pitt téměř v každé scéně něco jí

Brad Pitt říká, že se pro to rozhodl, protože natáčení bylo tak zběsilé, že měli stěží čas na jídlo. Proto se rozhodlo, že Rusty bude prostě v každé scéně něco pojídat. Na konci je proto i zábavná scéna, kdy Rustyho začne pálit žáha a jídlo zahodí.

Související články

Další články