Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Přibylo 13 231 nakažených koronavirem! Rychle roste počet zemřelých

Koronavirus
V České republice ve čtvrtek přibylo 13 231 nakažených koronavirem, tedy o 2 500 méně než ve středu a zhruba stejně jako minulý týden. Zemřelých s covidem je za čtvrtek 29, celkově s onemocněním zemřelo v zemi už 4 330 lidí.

Testy ve čtvrtek potvrdily v Česku nákazu koronavirem u 13 231 lidí. Je to o asi 2 500 méně než ve středu, kdy byl zatím nejvyšší denní přírůstek od začátku epidemie, a zhruba stejně jako minulý čtvrtek. Do bilance obětí přibylo oproti večerním údajům dalších 29 úmrtí, celkový počet zemřelých s covidem-19 se tak zvýšil na 4 330. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Roste počet úmrtí

Nákaza se od začátku března potvrdila u téměř 392 000 lidí, přes 214 000 z nich se už vyléčilo. Momentálně je v zemi 173 343 nakažených. V posledních dnech denní přírůstky nově zjištěných případů výrazně nerostou, ale ani citelně neklesají. Minulý týden, kdy byl státní svátek a děti měly týdenní podzimní prázdniny, přibývalo ve všedních dnech v průměru 13 000 nakažených a tempo nárůstu v mezitýdenním srovnání zpomalovalo. Tuto středu ale denní přírůstek znovu vystoupal na rekordní hodnotu, když laboratoře odhalily 15 727 pozitivních testů. Průměrný přírůstek za uplynulé čtyři pracovní dny tohoto týdne je asi 12 500.

Varování lékařů: Zákeřný virus paralyzuje ČR, chraňte se!

Pozorně čtěte tuto výzvu českých lékařů. Covid-19 nesmí nikdo podceňovat. Čas na legraci vypršel, ČR bojuje se smrtícím virem. Česká lékařská komora pro všechny občany připravila zcela zásadní prohlášení:

Nepodceňujte nebezpečí této infekce, která ohrožuje především životy našich starších nebo nemocných příbuzných, přátel a sousedů. Covid-19 je závažnější než chřipka a ukazuje se, že zanechává trvalé poškození zdraví i u mladých jedinců.

Roste počet nakažených osob i pacientů, kteří vyžadují hospitalizaci, a to včetně intenzivní péče. VÝRAZNĚ SE ZVYŠUJE POČET MRTVÝCH.

Dramaticky roste počet nakažených lékařů. Nemocnice se dostávají na kritickou linii. Máme tu situaci, kterou známe z jarních měsíců z Itálie a Španělska.

Respektujte pravidlo tří R: ČISTÉ RUCE, NASAZENÉ ROUŠKY a ROZESTUPY. Je tu ještě jedno R – používejte svůj ROZUM. To, že něco není zakázáno, ještě neznamená, že to musíme nyní dělat.

Nepropadejte panice, pokud jste nemocní, nebojte se zajít k lékaři, abyste něco nezanedbali. Při dodržování protiepidemických opatření jsou nemocnice i ambulance soukromých lékařů bezpečným místem.

NEVĚŘTE TĚM, KTEŘÍ SITUACI ZLEHČUJÍ A PODCEŇUJÍ.

Více o tématu

V nemocnicích bylo s covidem podle posledních údajů 8 236 pacientů, v těžkém stavu je téměř 1 200 z nich. V posledních dnech rychle roste počet zemřelých. V tomto týdnu zatím zemřelo v ČR s koronavirem 726 lidí, z toho 236 v úterý, dosud nejvíc za jediný den.

Stále vysoký je v Česku také podíl pozitivních testů na koronavirus, nakažený bývá zhruba každý třetí, který jde na odběry. Ve středu to bylo 34,85 procenta, což je dosud nejvyšší hodnota od začátku epidemie. Výši tohoto ukazatele a počty testů za čtvrtek zveřejní ministerstvo dnes večer.

Poroste počet hospitalizovaných

V Česku je několik regionů, kde zaznamenali za posledních sedm dní více než 1 000 případů nákazy na 100 000 obyvatel, a to na Pelhřimovsku a Vsetínsku.

Zdravotnictví se připravuje na to, že v dalších dnech dál poroste počet hospitalizovaných, největší nápor by měl přijít zřejmě příští týden. I proto odborníci z Ústavu zdravotnických informací budou na základě modelů dalšího vývoje epidemie doporučovat ministrovi zdravotnictví zachovat současná omezení ještě dva až tři týdny.

Související články

Další články