Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Fotka, která dožrala Česko: Hospody krachují, lidé tam nesmí, ve Sněmovně se debužíruje

Zdroj: archiv
koronavirus
V uplynulých dnech se na sociálních sítích objevil příspěvek, který sklidil u široké veřejnosti velkou vlnu nevole. Zatímco hospodští, restauratéři a majitelé dalších podniků krachují, veřejnost je nucena stát u výdejových okýnek, tak poslanci si užívají restaurací jako by ani žádný nouzový stav nebyl.

Laboratoře v Česku v sobotu odhalily 4222 případů koronaviru, zhruba o 1000 méně než před týdnem. Počet hospitalizovaných s nákazou covid-19 poprvé od začátku ledna klesl pod 6000.

V nemocnicích je s touto diagnózou 5741 pacientů, 1046 z nich ve vážném stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví. Právě uvolněním kapacity nemocnic podmiňují vládní představitelé přechod do nižšího stupně protiepidemických opatření. Nyní platí nejpřísnější pátý stupeň.

Všichni jsme si rovni, ale někteří z nás si jsou rovnější

Na sociálních sítích od pátku koluje snímek Petra Štěpánka, na kterém poslanci obědvají v legálně otevřené restauraci. Fotka s komentářem v lidech vyvolala bouřlivé reakce.

„Včera jsem obědval v restauraci. V legálně otevřené restauraci. Pohodička. Čisté ubrusy, příjemná atmosféra, milí číšníci, jídelní lístky, slušný výběr jídel, cenová láce. A hlavně, žádní policisté, žádné kontroly, žádná komanda, žádné pokuty,“ těmito slovy začíná Petrův příspěvek .

„U vedlejšího stolu obědvali piráti, u dalšího komunisté, o kus dál okamurovci a socani, modří ptáci a černoprdelníci taky, no prostě politici celého spektra a v rohu sám předseda vlády s předsedou poslaneckého klubu ANO. Asi vám už svítá. Měl jsem totiž nějaké jednání v Poslanecké sněmovně,“ pokračuje.

Související články

Další články