Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Trapas ministryně zdravotnictví Srí Lanky: Proti covidu pila kouzelný lektvar, teď je pozitivní

Pavithra Wanniarachchi
Zdroj: profimedia.cz
záhada
Ministryně zdravotnictví Srí Lanky čelí kritice, že pila „kouzelný“ bylinný lektvar, o němž veřejně prohlašovala, že chrání před koronavirem. Její úřad dnes potvrdil, že ministryně Pavitra Vannijáráččiová měla pozitivní test na covid-19 a ona i její spolupracovníci půjdou do domácí karantény, píší agentury.

Na Srí Lance se používá moderní medicína i tradiční léčitelství. Ministryně používala sirup, který šaman vyrobil z medu a muškátového ořechu. Recept mu prý ve snu poradila hinduistická bohyně Kálí, aby tak zachránil lidstvo před epidemií.

Poté, co ministryně sirup propagovala, stály tisíce lidí frontu, aby si ho u něj obstaraly. Lékaři uvedli, že údajně léčivý sirup nemá na virus žádný vliv. Prezident Srí Lanky Gotabaja Radžapaksa dnes oznámil, že země v pátek schválila vakcínu od firmy AstraZeneca pro nouzové použití.

Ve středu dostane první várku vakcín, věnuje ji Indie. Očkování podle ministerstva zdravotnictví začne v polovině února.

Na Srí Lance se doposud nakazilo koronavirem 52.964 lidí, zemřelo jich 278. Ještě na začátku října měl přitom ostrovní stát s 21 miliony obyvatel jen 3300 nakažených a 13 úmrtí, připomíná AFP.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy