Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

David Koller boduje: Během chvíle vybral na Ukrajinu 400 tisíc korun

Do Česka přivezl rodinu z Ukrajiny.
Zdroj: se souhlasem Davida Kollera
+ Další 2 fotografie
solidarita

Zpěvák David Koller (61) odjel o víkendu se svou manželkou Annou pomáhat na hranice Ukrajiny. Během cesty založili i sbírku na nákup zásob, původně chtěli vybrat 20 tisíc korun, avšak solidarita lidí přerostla všechny odhady a během několika hodin se Kollerovi s manželkou podařilo vybrat téměř 400 tisíc korun. Do Česka se nevraceli sami, z hranic přivezli i ukrajinské uprchlíky.

Mnoho známých osobností se semklo a Ruskem bombardované Ukrajině pomáhají, jak se dá. Ti odvážnější jezdí až na hranice Slovenska s Ukrajinou, kudy denně procházejí tisíce rodin, které musely opustit své domovy, aby si zachránily život před zatím stále nekončící válkou.

Zpěvák David Koller s manželkou Annou se rozhodli vyrazit právě na hranice. Během cesty založili nadační sbírku s názvem David nakupuje Ukrajině a ukazuje se, že lidem není lhostejná svoboda a blahobyt ostatních. Kollerovi se podařilo vybrat neuvěřitelných téměř 400 tisíc korun z původně plánovaných dvaceti.

Chtělo by to kamion

"To, jak obrovsky jste nás podpořili nejen v naší sbírce, ale i ve zprávách, telefonátech i komentářích, nás nesmírně překvapilo a potěšilo. Ještě jednou vám všem moc děkujeme.
Celkem se nám podařilo vybrat skoro 400.000 korun. Veškerý výtěžek jsme chtěli utratit za nákup zásob, které jsou na hranicích aktuálně nejvíce potřeba, ale vzhledem k výsledné částce bychom potřebovali ještě několik dodávek a možná rovnou celý kamion, abychom to vůbec pobrali. Za nákup jsme ve výsledku utratili 53 000 Kč, takže zbývá otázka – co se zbytkem peněz," svěřil se Koller na svých sociálních sítích. Zpěvák má za sebou už jednu cestu ze slovensko-ukrajinských hranic a další má ještě před sebou.

Válka na Ukrajině.

Jak pomoci Ukrajině

Válka na Ukrajině je nejen vojenskou, ale také humanitární katastrofou pro místní obyvatele.

Pomoci můžete skrze několik finančních sbírek, které založily české neziskové organizace:

- Sbírka na platformě Darujme, kterou pořádá Paměť národa

- Sbírka organizace Člověk v tísni

- Sbírka organizace Charita Česká republika

- Sbírka organizace Adra na platformě Znesnáze

Více o tématu

Koller do Česka přivezl rodinu z Ukrajiny

"Vzhledem k tomu, že konflikt (bohužel) stále nekončí a bude potřeba ještě mnoho pomoci, peníze budeme během následujících dnů a týdnů dál používat k nákupu potřebných zásob pro týmy dobrovolníků, které pomáhají na hranicích. Situace na hranicích se vyvíjí, a tak je potřeba stále něco dokupovat – ať to je zdravotnický materiál, potraviny nebo třeba stany, spacáky a technika. Uděláme maximum pro to, aby prostředky šly na ty nejpotřebnější věci – a o všech vynaložených penězích ze sbírky vás tu budeme postupně informovat – přece jen jsou to vaše peníze, ne naše."

David Koller se z první cesty vrátil v neděli, do Česka ale nepřijel pouze se svou manželkou, ale také s jednou rodinou z Ukrajiny. "Přivezli jsme s sebou rodinu, kterou jsme předali manželovi v Hranicích na Moravě. Všichni byli ze shledání moc šťastní – včetně nás," uvedl na svém Instagramu ke snímkům z dobročinné cesty.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy