Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

David Koller vyrazil na ukrajinské hranice: Ve videu radí i dalším dobrovolníkům!

David Koller
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 7 fotografií
pomoc Ukrajině

Frontman legendární skupiny Lucie David Koller (61) se připojil k řadě dobrovolníků a společně s manželkou Annou (33) odjel na ukrajinské hranice za účelem pomoci potřebným. Manželé si neváhali vypůjčit dodávku, naplnili ji zásobami důležitých věcí, které by mohly lidem prchajícím před válkou chybět, a vyrazili na dlouhou cestu napříč státy. O svém rozhodnutí známý zpěvák informuje prostřednictvím videí a "storíček" na svém Instagramu.

Půjčil si dodávku

Ve čtvrtečních ranních hodinách vypukla válka na Ukrajině, která byla napadena ruskou armádou. Mnohé české celebrity v posledních dnech ukázaly, že jim lidský život opravdu není lhostejný. Aktivně se zapojují do dobrovolné pomoci ukrajinským občanům. Pomáhají jim nejen dostat se do České republiky či s ubytováním, ale i se zásobováním nezbytnými věcmi. Ani zpěvák David Koller nezůstal pozadu a společně s manželkou Annou vyrazil v sobotu ráno k ukrajinským hranicím.

"Situace je natolik vážná, že jsem nevydržel sedět doma," řekl zpěvák ve videu, které sdílel na svém Instagramu. "Půjčili jsme si se ženou dodávku a jedeme na hranice pomoct lidem, kteří utíkají před Putinovým peklem," dodal a zároveň vyzval fanoušky, aby si neváhali říct o pomoc, pokud mají příbuzné nebo známé, kteří potřebují vyzvednout na slovensko-ukrajinských hranicích a přivézt do bezpečí.

Rady dobrovolníkům

V další sdílené videonahrávce zmínil, že mezi ukrajinskými uprchlíky je velká nouze o kojeneckou výživu, proto nezapomněli koupit ani dostatek sunaru. Zároveň k příspěvku připsal i pár rad, jak postupovat, pokud sami chcete podat pomocnou ruku. "Jsme na cestě. Pokud chcete taky vyrazit pomoct, nepouštějte se do toho bezhlavě. Po cestě se pak tvoří kolony a je potřeba udržet ty nejdůležitější cesty průjezdný," poradil dobrovolníkům. "Jsou připravený vlaky a první uprchlíci už pomalu přijíždí, ale pořád jsou potřeba další dobrovolníci – jen ne vždy nutně přímo na hranicích," napsal Koller na sociální síť.

"Je potřeba pomáhat nejenom přímo na hranicích odvážet lidi do bezpečí, ale taky s ubytováním, nákupem zásob nebo překládáním. Teď je důležité se co nejlépe zkoordinovat, aby pomoc byla co nejefektivnější," napsal David na závěr příspěvku.

David s Annou, kteří po cestě postupně plnili vypůjčenou dodávku zásobami, zveřejnili i třetí video, kde uvádí, že první část nákupu pro Ukrajince na hranicích se Slovenskem již mají. "Vzali jsme výživu pro děti, plenky a hygienické potřeby. Jakmile budeme na místě a budeme mít další informace o tom, jak můžete pomoct, dáme hned vědět," napsal zpěvák a uvedl i odkaz na sbírku, do které se můžete zapojit klidně i vy.

Přispěli i další
Válka na Ukrajině.

Jak pomoci Ukrajině

Válka na Ukrajině je nejen vojenskou, ale také humanitární katastrofou pro místní obyvatele.

Pomoci můžete skrze několik finančních sbírek, které založily české neziskové organizace:

- Sbírka na platformě Darujme, kterou pořádá Paměť národa

- Sbírka organizace Člověk v tísni

- Sbírka organizace Charita Česká republika

- Sbírka organizace Adra na platformě Znesnáze

Více o tématu

K dalším celebritám, které se okamžitě zapojily a s pomocí válkou sužované Ukrajině neváhaly ani chvíli, patří novinář Jan Tuna (49), který s dcerou Zuzanou a přáteli zajistil několik automobilů a mikrobus pro převoz až sta uprchlíků do Čech. Ubytování ve svém zámku v Osečanech nabízel i politik Matěj Stropnický (38) se svým partnerem Danielem Krejčíkem (27).

Volný pokoj k ubytování pro ukrajinskou maminku s dítětem poskytl i vítěz z Nagana, hokejový obránce Jiří Šlégr (50) se svou manželkou Lucií (40). Azyl Ukrajincům nabízí i herec Martin Písařík (42). "Pokud někdo víte o malé ukrajinské rodině, která potřebuje azyl, mohu nabídnout garsonku na Praze 4," zveřejnil na svém Instagramu.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy