Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Koronavirus se ve Francii objevil už v prosinci: Pacient neměl tušení, čím je nakažený

Koronavirus se ve Francii objevil už v prosinci: Pacient neměl tušení, čím je nakažený
Zdroj: Pixabay
+ Dalších 6 fotografií
covid-19
Pacient, kterému byl ve Francii koncem prosince diagnostikován a léčen zápal plic, byl ve skutečnosti nakažený koronavirem. Francouzským médiím to řekl jeho lékař Yves Cohen. Vzorky, které byly muži v době jeho nakažení odebrány, byly zpětně podrobeny testům na nemoc covid-19 a vyšly pozitivně.

Muž, kterému je 50 let a který koronavirus nevědomky prodělal, prý vůbec netuší, kde se mohl nemocí covid-19 nakazit. Tvrdí, že nebyl v žádné z rizikových oblastí. Dnes už je zcela zdráv a faktu, že ve skutečnosti neprodělal zápal plic, který mu byl léčen, se sám podivuje.

Informace, že koronavirus se ve Francii objevil už koncem prosince, je důkazem toho, že nákaza se v zemi objevila zhruba měsíc před oficiálním oznámením prvního případu. Francie rovněž byla první evropskou zemí, kde se nemoc vyskytla.

Doktor Cohen, který byl ošetřujícím lékařem pacienta s údajným zápalem plic, procházel záznamy pacientů s příznaky podobnými chřipce z prosince a ledna. Testy na koronavirus nechal zpětně projít celkem 14 vzorků, pozitivní byl jen jeden.

Doporučení

Podle doktora Cohena je vhodné, aby i lékaři v jiných nemocnicích a zemích prošli záznamy pacientů z minulých měsíců, a pokud mohou, nechali jejich vzorky znovu otestovat. Se stejným doporučením přišla i zdravotnická organizace National Health Agency.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy