Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Astronomické příjmy na TikToku: Tahle omladina si díky aplikaci vydělá ročně miliony

Astronomické příjmy na TikToku: Tahle omladina si díky aplikaci vydělá ročně miliony
Zdroj: koláž eXtra.cz
+ Dalších 18 fotografií
aplikace TikTok
Že se na sociálních sítích dají vydělat slušné peníze, je dnes velmi dobře známo. A zrovna u takové aplikace TikTok pod vedením čínské firmy ByteDance se točí neuvěřitelné sumy. Některé zahraniční hvězdy si dokáží ročně vydělat částky v řádu milionů. My vám představíme 7 z nich.

Na TikToku jsou miliony uživatelů. Někteří jen tančí, další dělají tzv. lip sync, kdy otevírají ústa přesně do slov písní, někteří vytváří vtipná videa. A právě díky podobnému obsahu si můžete vydělat neuvěřitelné peníze. Podle webu Forbes jsou tito lidé těmi, kteří za rok na TikToku vydělají nejvíce peněz.

Často se jejich výdělek nespojuje jen s TikTokem, ale i s další prací okolo. Díky aplikaci například navázali různé spolupráce, mají vlastní kolekci oblečení a nebo se dostali na YouTube. To vše jim hraje do karet a roční příjem se tím zvyšuje. S hromadou sledujících, které mají, se není čemu divit.

Bill Gates chce TikTok odkoupit

TikTok je však některými zeměmi považován za špionážní aplikaci čínské vlády, což společnost ByteDance, pod kterou sociální síť spadá, rázně odmítá. Například v Indii je aplikace zakázaná a to samé se může každým dnem stát i v USA, kde se TikTok nelíbí tamnímu prezidentu Donaldu Trumpovi

Šéf Microsoftu Bill Gates dostal geniální nápad, jak země ušetřit toho, aby přišly o tak oblíbenou a rozšířenou aplikaci. Chce ji od čínské společnosti odkoupit. To by se mohlo začít líbit různým zemím, protože by neměly strach, že je špiclují Číňané. Původně zamýšlel koupit jen americkou verzi, avšak nakonec přišel s tím, že chce i evropskou nebo tu v Indii. Za práva na aplikaci je ochotný zaplatit 30 miliard dolarů. Teď si sedněte, v přepočtu na české je to zhruba 670 620 000 000 korun.

Související články

Další články