Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Donald Trump chce v USA zakázat TikTok: Je to čínská špionáž, míní prezident

Donald Trump chce v USA zakázat TikTok: Je to čínská špionáž, míní prezident
Zdroj: koláž eXtra.cz
+ Další 4 fotografie
zákaz
Statisíce Američanů mohou přijít o svůj hlavní zdroj příjmů. Prezident USA Donald Trump se totiž rozhodl zakázat jednu z nejpopulárnějších aplikací s názvem TikTok. Už dlouhý čas se totiž říká, že aplikaci zneužívá komunistická čínská vláda k tomu, aby získávala citlivé údaje dalších zemí.

Pro mnohé je sociální síť a aplikace TikTok jejich zdrojem obživy a dokážou si přes ni vydělat neuvěřitelné peníze. Oblíbenou aplikaci vlastní čínská společnost ByteDance a ta popírá vazby s čínskou vládou od chvíle, kdy se objevily spekulace o možné špionáži uživatelů.

Zákaz může být platný od soboty

Američané zřejmě už v sobotu přijdou o jednu z nejpopulárnějších aplikací stejně, jako tomu bylo v Indii, kde TikTok nefunguje už pár týdnů. I některé evropské státy mají na zrušení sítě spadeno. Americký prezident Donald Trump si je jistý, že jde o nástroj čínské vlády, která tak shromažďuje citlivé údaje uživatelů za velkou louží. V USA ji tedy plánuje zakázat.

"Rozhodně na to mám pravomoci. Použít mohu výkonné nařízení nebo nařízení ekonomické pohotovosti," uvedl prezident Spojených států podle britského webu Daily Mail. V posledních dnech se o záchranu populární aplikace přihlásil Microsoft, avšak podle Trumpa vláda nedovolí, aby k tomu došlo. Šéf TikToku Kevin Mayer pronesl, že politiku vůbec neřeší a nezastávají ani žádnou ideologii. Aplikaci vytvořili pouze pro lidi.

Související články

Další články