Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

TikTok (respektive Tik Tok) je mediální aplikace, která umožňuje uživatelům vytvářet krátká videa. Ta často obsahují hudbu v pozadí, mohou být zrychlena, zpomalena nebo upravována pomocí filtru. TikTok patří mezi nejstahovanější aplikace na světě. Sociální síť TikTok se těší především zájmu dětí a teenagerů, postupně ji však v čím dál větší míře začínají využívat i starší generace.

Nejznámější čeští TikTokeři

Aplikace odstartovala v září roku 2016 jako Duoyin v Číně a o rok později se představila na zámořském trhu jako TikTok. Popularitu získala v roce 2018 a v říjnu téhož roku se stala nejoblíbenější aplikací v USA. Douyin byl vyvinut za 200 dní a během jednoho roku získal 100 milionů uživatelů, kteří každý den sdílí více než 1 miliardu videí. 9. listopadu 2017 koupila mateřská společnost TikToku (ByteDance) za 1 miliardu dolarů aplikaci musical.ly.

V červnu 2018 společnost TikTok dosáhla 500 milionů měsíčně aktivních uživatelů po celém světě a 150 milionů denně aktivních uživatelů v Číně. Stala se nejpopulárnější aplikací na světě v App Store v první polovině roku 2018 s odhadovaným počtem 104 milionů stažení, čímž překonala stahování PUBG Mobile, YouTube, WhatsApp a Instagram ve stejném období.

Funkci výkonného ředitele TikToku zastává od června 2020 Kevin Mayer, který předtím působil v Disney

Podle The Wall Street Journal měla sociální síť TikTok v polovině roku 2020 celosvětově denně 700 milionů aktivních uživatelů.

Články