Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Andrea Pomeje s rizikovým přítelem Petrem prodělali koronavirus: Byla to jen chřipečka

Andrea Pomeje s přítelem Petrem Plačkem
Zdroj: Instagram
+ Další 4 fotografie
EXKLUZIVNĚ
Dýdžejka Andrea Pomeje (32) a její partner Petr Plaček (39) prodělali největšího strašáka posledního roku, koronavirus, a přestože přítel vdovy po Jiřím Pomejem je silný astmatik, ani na něm se nákaza neprojevila nijak dramaticky. „Byla to jen dvoudenní lehčí chřipečka,“ řekla eXtra.cz exkluzivně Andrea, která ale vážnost situace a průběh nemoci u ostatních vůbec neznevažuje.

Andrea Pomeje prodělala chřipečku

„Koronavirem jsme si s Péťou prošli. Neměla jsem potřebu to nikde sama od sebe říkat nebo psát, ale když se ptáte napřímo… Měli jsme to úplně v klidu. Péťa je silný astmatik, odmalička má strašné problémy s dýcháním, ale neměl ani horečku. Jen si pár dní zakašlal, ztratil čich a chuť a byl unavený, to bylo všechno. Já měla dva dny horečku, kolem osmatřicítek, bolely mě klouby, proležela jsem to. U mě se to projevilo jako klasická chřipečka,“ řekla eXtra.cz Andrea Pomeje

Varování lékařů: Zákeřný virus paralyzuje ČR, chraňte se!

Pozorně čtěte tuto výzvu českých lékařů. Covid-19 nesmí nikdo podceňovat. Čas na legraci vypršel, ČR bojuje se smrtícím virem. Česká lékařská komora pro všechny občany připravila zcela zásadní prohlášení:

Nepodceňujte nebezpečí této infekce, která ohrožuje především životy našich starších nebo nemocných příbuzných, přátel a sousedů. Covid-19 je závažnější než chřipka a ukazuje se, že zanechává trvalé poškození zdraví i u mladých jedinců.

Roste počet nakažených osob i pacientů, kteří vyžadují hospitalizaci, a to včetně intenzivní péče. VÝRAZNĚ SE ZVYŠUJE POČET MRTVÝCH.

Dramaticky roste počet nakažených lékařů. Nemocnice se dostávají na kritickou linii. Máme tu situaci, kterou známe z jarních měsíců z Itálie a Španělska.

Respektujte pravidlo tří R: ČISTÉ RUCE, NASAZENÉ ROUŠKY a ROZESTUPY. Je tu ještě jedno R - používejte svůj ROZUM. To, že něco není zakázáno, ještě neznamená, že to musíme nyní dělat.

Nepropadejte panice, pokud jste nemocní, nebojte se zajít k lékaři, abyste něco nezanedbali. Při dodržování protiepidemických opatření jsou nemocnice i ambulance soukromých lékařů bezpečným místem.

NEVĚŘTE TĚM, KTEŘÍ SITUACI ZLEHČUJÍ A PODCEŇUJÍ.

Více o tématu

V žádném případě tím ale nechci jakkoli snižovat vážnost zdravotního stavu kohokoli, vím, že koronavirus může mít i těžký průběh. U nás naštěstí nebyl. Docela mě ale vytáčí, jak všichni jako by na nakažení čekali, aby o tom mohli psát sáhodlouhé statusy,“ myslí si.

Zesměšňování odmítá

„Lidé, kteří nemoc prodělali, se rozdělili na dva nesmiřitelné tábory. Ti, kteří zažili těžší průběh, jsou naštvaní na ty, kteří ho měli lehčí, a říkají, že to pro ně bylo jako mít malou chřipečku. Cítí se pak, jako by je ti druzí obviňovali, že přeháněli, že se jim nic tak hrozného nestalo. Jsou uražení a pak se ty dvě skupiny hádají. Já si o nich ale nic takového nemyslím. Je mi líto, co prožívali,“ myslí si Andrea.

Vdova po Jiřím Pomejem onemocnění tajila přes dva měsíce. „Prodělali jsme to už v létě, ještě před narozeninami Františka Janečka (tam se ukázala s rouškou Největší virus je Babiš – pozn. red.). Anička nechytila nic a nikdo z těch, s kterými jsme se stýkali, než jsme to zjistili, se taky nenakazil,“ dodala.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy