Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Největší virus je Babiš: Andrea Pomeje provokovala na oslavě rouškou víc než dekoltem

Andrea Pomeje způsobila skandál rouškou s Andrejem Babišem.
Zdroj: Profimedia.cz, archiv A. Pomeje
+ Dalších 5 fotografií
PROBLÉM
Dýdžejka a příležitostná modelka Andrea Pomeje (32) způsobila rozruch na 76. narozeninách hudebního producenta Františka Janečka. Nejenže už při příchodu vzbuzovala zájem mužů svým velmi odvážným dekoltem, který toho moc nezakrýval, navíc se rozhodla dát jasně najevo názor na politiku Andreje Babiše (66) i na roušky. A to se jí nevyplatilo.

Andrea Pomeje zaskočila fotografy

Andrea Pomeje si totiž na narozeniny Františka Janečka ovlivněné koronavirem vzala černou roušku s nápisem Největší virus je Babiš.

Dychtiví fotografové za ní sice jako vždy přiběhli pro snímek, ale jejich nadšení se proměnilo v rozpaky hned, když si všimli nápisu. Až na výjimky se začali raději držet stranou a objevili se i tací, kteří coby příznivci premiéra Andreje Babiše nahlas odmítli fotit někoho, kdo si ho dovolí kritizovat.

Přestože na akci byla celá řada fotografů, ve známých českých fotobankách se nám ani po dvou dnech snímky Andrey v roušce najít nepodařilo. Zato jich jsou tam desítky z momentu, kdy roušku odložila.

Hádka kvůli Babišovi

„S jednou paní fotografkou jsem se tam skoro pohádala. Prý se mnou nesouhlasí, tak to prý fotit nebude. A když jsem ji ukázala v živém vysílání jednoho média, hned rozhovor radši ukončili. Zastávám zkrátka názor, že je třeba se ozvat,“ řekla eXtra.cz Andrea Pomeje.

A proč si náhubek kritizující premiéra vlastně nasadila?

Babiš dělá jen kampaň a byznys

„Při první vlně jsem respektovala absolutně všechno, přece jen se nevědělo, o co jde. Měla jsem strach, bála jsem se o babičky a podobně. Ale za těch půl roku si každý se zdravým rozumem dokázal vytvořit názor. Omezení, která se dějí, jsou zcestná. Likviduje se ekonomika kvůli tomu, aby z toho těžilo pár vyvolených,“ vysvětlila dýdžejka.

„Samotná rouška by mi zase až tak moc nevadila, přestože to není úplně chytré je moc nosit. Vadí mi především pozadí. Za tím vším je podle mě Andrej Babiš. Vyhovuje mu, že se kvůli koronaviru neřeší jeho donebevolající skandály, které by ho v každé jiné demokratické zemi stály dávno místo. Navíc vše, co dělá, je jeho neustálá předvolební kampaň a byznys,“ pokračuje a vzápětí přidává.

Válka se strachem

„To, že se budou rozdávat roušky důchodcům, je dnešní ekvivalent koblih, které dával voličům před svým vstupem do politiky. A roušky, co se nyní rozdají, se nakoupily od kamarádů. Vidím za tím vším jen obchod se strachem pro jeho osobní prospěch. Lidé by se měli přestat bát, nenechat se dál strašit,“ prohlašuje rozhodně Pomeje.

Pirk našel v roušce zoo

„Na narozeninách Františka Janečka jsem si povídala s kardiochirurgem Janem Pirkem a jeho paní. Měl z mé roušky velkou radost, dostala jsem pochvalu. Říkal mi, že když po třech hodinách sundal roušku a dal ji prozkoumat do laboratoře, ukázalo se, že se tam vytvořila neskutečná zoo. Člověk si tam vše nadýchá, to se zase vrací zpátky. Lidské tělo není stavěné na to, aby dýchalo do hadru,“ myslí si vdova po Jiřím Pomejem.

„Pro mě je důležitější názor takhle váženého doktora s ohromnými zkušenostmi s léčbou lidí než virologa, který by nezvládl pacientovi ani změřit teplotu. Je pro mě mnohokrát důvěryhodnější než kdejaký apel kontroverzního politika a všech, kteří mu jdou na ruku,“ dodala Andrea Pomeje.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy