Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

Český herec a filmový producent Jiří Pomeje se narodil 13. prosince 1964 v Českých Budějovicích. Tam také vystudoval gymnázium. Dlouhých dvanáct let se věnoval tanci včetně baletu v českobudějovickém divadle. Kvůli vyloučení otce z komunistické strany ho přes zvládnutí přijímacího řízení nevzali na DAMU. O rok později ho nakonec přijali a v roce 1988 DAMU úspěšně dokončil.

První Pomejeho manželkou byla herečka Michaela Kuklová kterou si vzal v roce 1994. Rozvedli se v roce 2007. Už o rok později následovala svatba se zpěvačkou Ivetou Bartošovou. Netrvalo dlouho a roku 2009 podala Bartošová žádost o rozvod.

Na dovolené v Thajsku následovala Pomejeho třetí svatba. V lednu 2013 si vzal svou přítelkyni Andreu Šťastnou, dnes Pomeje. Z tohoto manželství se herci v září 2013 narodila první dcera Anna Pomeje.

Několik měsíců bojoval s rakovinou hrtanu, nad kterou se mu přes všechny komplikace podařilo zvítězit. V březnu 2018 herec hlásil, že zákeřná nemoc je už pryč. Stálo ho to však jeho hvězdné hlasivky. Nakonec se však ukázalo, že rakovina Jiřího tělo definitivně neopustila a vrátila se v ještě horší podobě. Slavnému producentovi se rozšířila i do kostí a Jiří skončil v Nemocnici Na Pleši, kde pomáhají i pacientům v posledních stádiích rakoviny.

Začátkem dubna 2018 Andrea Pomeje přiznala, že rozvod je jen otázka času. Podle jejích slov se Pomeje z rakoviny sice vyléčil, ale pokud nepřestane s alkoholem, zase se mu vrátí. „Je mi to strašně líto, ale nejde to dál. Spějeme opravdu k rozvodu," svěřila se eXtra.cz. Jak sám Jiří později přiznal, nemoc v kombinaci s rozvodem pro něj znamenala hodně těžké časy.

V únoru 2019 bohužel Jiří Pomeje zemřel. Rakovina byla nad jeho síly. Smutnou zprávu serveru eXtra.cz potvrdil Jiřího dlouholetý kamarád Pavel Pásek, který při herci do posledních chvil stál.

Články