Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Žena (32) z Novojičínska porušila karanténu: Soud ji poslal do vazby, hrozí jí 8 let!

Žena (32) z Novojičínska porušila karanténu: Soud ji poslal do vazby, hrozí jí 8 let!
Zdroj:
trest
Dvaatřicetiletá žena z Novojičínska porušila karanténu a teď jí hrozí osm let ve ve vězení. Žena, která je podle informací TN.cz pozitivní na koronavirus, odjela taxíkem do nákupního centra, kde se pohybovala bez ochrany obličeje. Soud ji obvinil z šíření nakažlivé nemoci.

"Na začátku tohoto týdne zadrželi policisté na Novojičínsku dvaatřicetiletou ženu s podezřením na šíření nebezpečné virové infekce způsobující onemocnění covid-19, kterou následně umístili do policejní cely," informuje server TN.cz s odkazem na policejní mluvčí Pavlu Jirouškovou.

Co je koronavirus

Koronavirus je souhrnné označení pro čtyři rody virů, které způsobují u lidí a zvířat onemocnění s různým stupněm závažnosti. Název je odvozen od charakteristického uspořádání povrchových struktur lipidového obalu virů ve tvaru sluneční koróny.

Může způsobit běžné nemoci, například nachlazení, ale také smrtící choroby, jako je dýchací onemocnění zvané těžký akutní respirační syndrom SARS (Severe Acute Respiratory Syndrome) či infekce MERS (Middle East Respiratory Syndrome).

Nový typ koronaviru, který je označován jako 2019-nCoV, je sedmým typem z této skupiny virů, který je přenosný na člověka. Mezi příznaky infekce patří dýchací potíže, horečka a kašel.

Více o tématu

Policie uvedla, že žena, která byla pozitivní na koronavirus a měla setrvávat v karanténě, odjela taxíkem do nákupního centra, kde se pohybovala bez ochranných pomůcek. "Trestní stíhání ženy je vedeno vazebně, hrozí jí trest odnětí svobody až do výše osmi let," doplnila Jiroušková.

Žena byla o tom, že musí být v karanténě, řádně poučena. Policisté tento případ vyšetřovali v ochranných pomůckách a ve spolupráci s hygienou.

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy