Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Roman Prymula plánuje kroky proti koronaviru: Lidé by mohli karanténu trávit v hotelu

Roman Prymula plánuje kroky proti koronaviru: Lidé by mohli karanténu trávit v hotelu
Zdroj:
+ Další fotografie
koronavirus
V pátek chce ministr zdravotnictví Roman Prymula (ANO) vyhlásit další opatření v souvislosti se šířícím se koronavirem. Riziko nákazy chce snížit tím, že nemocného oddělí od zbytku celé rodiny. Nakažený by tak mohl trávit karanténu ve vládou vybraném hotelu.

„Jde o lidi, kteří nemají možnost dodržovat doma karanténu tak, aby nebyli v kontaktu se svými blízkými. Těm zajistíme možnost, aby mohli být po dobu deseti dní jinde. To mohou být hotely,“ řekl ministr zdravotnictví Roman Prymula v rozhovoru pro MF DNES.

Využití hotelů potvrdil i prezident Asociace hotelů a restaurací ČR Václav Stárek. Uvedl, že k dispozici budou hotely po celé zemi.

O ubytování nakažených v hotelech promluvil Prymula už ve středu. Navrhoval přesunout i část hospitalizovaných osob nakažených koronavirem. Podle všeho by se jednalo pouze o lidi, kteří nepotřebují lékařskou péči. Promluvil o tom pro rádio Impuls. Tím by se zvýšila kapacita volných lůžek v nemocnicích, která by posloužila pro vážně nemocné.

Kromě vysokého počtu pozitivně testovaných přibývá i počet nakažených, kteří potřebují lékařskou pomoc. Aktuálně je hospitalizovaných 1563 lidí, z toho 354 jich je ve vážném stavu.

Související články

Další články