Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Sobotní porušování vládních nařízení: Turistika, lelkování v parku a dvě nehody!

Zdroj: FB Obec Svatý Jan pod Skalou
+ Dalších 7 fotografií
karanténa
Sobota vylákala ven mnoho lidí, a to i přes vládní nařízení, které omezuje pohyb lidí venku na minimum. Ať už se jedná o turistiku, sportování, lenošení v parku nebo jízdu po sjezdovkách, ani jedna z aktivit není na místě, když nejen stát, ale i svět čelí nebezpečné nákaze. Policie měla v sobotu pěkně napilno.

Slunečná sobota zapříčinila, že mnoho lidí nevydrželo sedět doma a rozhodli se udělat si výlet. I přes vládní nařízení, že mají všichni zůstávat doma a nikam zbytečně nechodit, se výletníci rozhodli navštívit obec Želízy ve Středočeském kraji Na Mělnicku tak bylo pořádně rušno.

Celou situaci kolem koronaviru sledujeme ONLINE

Karanténa a turistika je špatný nápad

Obyvatelé obce Želízy na Mělnicku jsou zvyklí na častý průjezd aut a stovky turistů. Přímo uprostřed vesnice je vyhrazené parkoviště pro ty, kteří chtějí zajít prozkoumat nedaleké skalní útvary, tzv. Čertovy hlavy. Bohužel si lidé vybrali na turistiku špatnou dobu a v době karantény a pandemie koronaviru by neměli vůbec vycházet z domu, pokud nemusí do práce nebo na nákup.

Reakce lidí

"Cesta na Čertovy hlavy je plná lidí. Žádné rozestupy, chodí skupiny i po deseti a více lidech, už při chůzi si polovina lidí sundává roušky. O tom, že nechají auto na zákazech vjezdu, ani nemusím mluvit," popsala situaci v obci paní Jana.

Na sociálních sítích totiž kolovaly fotografie plného parkoviště. Místní se rozhodli zavolat policii. Středočeští policisté tak museli zasahovat u mnoha takových. Avšak před nimi si turisté roušky hbitě nandali, nebo je měli nasazené celý čas.

Živo v parcích a na horách

Pražané opět vytáhli do Riegrových sadů a šli se slunit. Dominik Feri přidal na svůj Instagram i Twitter fotku odpočívajících lidí právě tam. "Riegráče, dnes 16:00. Ještě jednou: prosím, zkusme ta pravidla dodržovat," napsal k fotce.

Na horách v Krkonoších se také zasahovalo. Horská služba, hasiči a vrtulník museli vyrazit ke skialpinistovi, který utrpěl středně vážné zranění po pádu u Studniční hor.

V Krušných horách se někdo rozhodl, že sjede černou sjezdovku na Klínovci autem. To, jak jistě tušíte, dopadlo špatně a na Facebooku Skiareál Klínovec se objevily fotky z nehody s velmi výstižným textem. "Tak se zdá, že některým jedincům už karanténa leze pěkně na mozek," začal příspěvek.

To, že by se při nouzovém stavu nemělo chodit zbytečně ven, někteří jedinci stále nepochopili. "Nečekali bychom, že to někdy budeme muset napsat, ale: NESJÍŽDĚJTE PROSÍM AUTEM SJEZDOVKY V AREÁLU! A už vůbec ne tu černou," vyzval skiareál další lidi. To nejvíc zajímavé je, že na autě chyběly značky a doposud se nenašel viník.

Související články

Další články